SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

10 zgłoszeń na częstotliwość radiową w Nysie. Wśród chętnych biznesmeni i lekarka z Częstochowy

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła listę wnioskodawców walczących o częstotliwość w Nysie. Zgłosiło się dziesięć podmiotów zainteresowanych nadawaniem programu radiowego w tym mieście. Wśród nich jest spółka Krzysztofa Rzepczyka, właściciela stacji, która zajmuje częstotliwość, o którą toczy się bój.

Walka o częstotliwość 103,6 MHz jest dość nietypowa. Od grudnia 2012 r. nadaje na niej Radio Nysa FM. Stacja musi jednak zakończyć emisję programu 1 sierpnia. Tego dnia rozgłośni wygasa 10-letnia koncesja.

- Częstotliwość została przeznaczona do ogłoszenia w związku z niezłożeniem w terminie przez spółkę Radio Nysa FM wniosku o koncesję na kolejny okres - mówiła nam w grudniu Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Regulator pod koniec roku rozpisał więc konkurs, a teraz publikuje listę zainteresowanych podmiotów.

O częstotliwość w Nysie walczy aż dziesięć podmiotów. Wśród nich jest spółka World Developments (chce uruchomić stację pod nazwą Radio Nysa 103,6 FM), której właścicielem jest Krzysztof Rzepczyk. To on kieruje Radiem Nysa FM, które teraz słychać na tej samej częstotliwości, o którą toczy się bój. Gdy w grudniu pytaliśmy Krzysztofa Rzepczyka, czy rezygnuje z dalszego nadawania, powiedział nam: - Zostawmy ten temat. Nie będę udzielał żadnych informacji. Radio Nysa FM gra i mam nadzieję, że będzie grało dalej.

Oprócz Krzysztofa Rzepczyka o częstotliwość w Nysie walczą:

* spółka Radio Nyska (Radio Nysa 103,6 FM) należąca do producenta muzycznego Piotra Mazura,
* Elżbieta Prudło (Inne Radio w Nysie), lekarz-pulmonolog z Częstochowy, która uruchomiła już stację w Głuchołazach (nadaje 20 km od Nysy),
* spółka Decarbonica (Twoje Radio Nysa) lokalnego przedsiębiorcy Mariusza Nasiborskiego, który jest prezesem zarządu nyskiej spółki Dagny,
* spółka Media Format Plus (Radio Nysa PL), której właścicielem jest Artur Ogurek, członek rady nadzorczej Grupy Azoty ZAK.

Zainteresowani nadawaniem w Nysie są także obecni nadawcy: Radio Park z Kędzierzyna-Koźla, Radio Silesia z Katowic i Radio Vanessa z Raciborza. Z największych nadawców do konkursu zgłosiła się jedynie Grupa Eurozet, która chce uruchomić tam Meloradio i Antyradio.

KRRiT poinformowała, że bez rozpoznania pozostawiła wnioski Diecezji Opolskiej (nadawca Radia Doxa), spółki Radio 1 z Warszawy i spółki Centrum z Nysy.

Nysa to 44-tysięczne miasto. Jest nietypowe, jeśli chodzi o rynek radiowy. Działają tu bowiem dwie niezwiązane z żadną siecią stacje. Poza Nysą FM na 93,1 MHz nadaje Radio Ony.

Radio Nysa FM rozpoczęło nadawanie 6 grudnia 2012 r. W zasięgu stacji są m.in.: Nysa, Głuchołazy, Prudnik, Korfantów, Niemodlin, Grodków, Ząbkowice Śląskie, Ziębice, Kłodzko, Lądek Zdrój, Opole i Brzeg. - Program Radia Nysa FM kierowany jest do szerokiego grona słuchaczy, w wieku od 20 do 60 lat. W ramówce znajdą się programy informacyjne, publicystyczne, sportowe, poradnikowe, kulturalne, familijne czy religijne - czytamy na stronie nadawcy.

Dołącz do dyskusji: 10 zgłoszeń na częstotliwość radiową w Nysie. Wśród chętnych biznesmeni i lekarka z Częstochowy

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Rychu
Żadnych koncesji na osoby słupy i ludzi bez doświadczenia radiowego. Skończy się jak z radiem Wpp we Włocławku, które powinno już dawno wystartować a nic się nie dzieje. Właściciel ma sklep z komputerami i motorami. Wnioski nasuwają się same.
0 0
odpowiedź
User
Predator
Ja głosuję na Radio Silesia.
0 0
odpowiedź
User
ag93
Antyradio - zdecydowanie się przyda. Dzięki nadajnikowi 2 kW będzie dość dobry zasięg i odbiór możliwy m.in. w Opolu, Brzegu, Prudniku i Krapkowicach.
0 0
odpowiedź