Rusza "Akademia NBP". Międzynarodowe grono wykładowców
Narodowy Bank Polski uruchomił projekt "Akademia NBP", obejmujący cykl kursów z zakresu bankowości centralnej.
"„Akademia NBP” to projekt, który planujemy rozwijać w trakcie mojej drugiej kadencji na stanowisku prezesa NBP, oferując ekspertom interesującym się zagadnieniami związanymi z bankowością centralną dostęp do międzynarodowego grona wykładowców i praktyków." - powiedział prezes NBP Adam Glapiński.
Zapisy na inauguracyjny kurs "Akademii NBP" pt. "Finanse i polityka pieniężna" zostały właśnie uruchomione na stronie akademia.nbp.pl. W ramach kursu Narodowy Bank Polski we współpracy z Krajową Szkołą Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego (KSAP) umożliwi uczestnikom poszerzenie wiedzy z zakresu bankowości centralnej.
Wykładowcami inauguracyjnego kursu są: prof. Adam Glapiński (prezes NBP), prof. Marta Kightley (wiceprezes NBP - pierwszy zastępca prezesa NBP), prof. Beata Javorcik (główny ekonomista Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju), prof. Robert Holzmann (prezes Narodowego Banku Austrii), prof. Sergiy Nikolaychuk (wiceprezes Narodowego Banku Ukrainy), prof. David Marsh (przewodniczący Oficjalnego Forum Instytucji Monetarnych i Finansowych), prof. Ireneusz Dąbrowski (członek Rady Polityki Pieniężnej), prof. Jacek Kotłowski (zastępca dyrektora Departamentu Analiz i Badań Ekonomicznych NBP), prof. Juliusz Jabłecki (dyrektor Departamentu Zarządzania Ryzykiem Finansowym NBP), prof. Piotr Zapadka (członek Warszawskiej Izby Adwokackiej).
Wykłady inauguracyjnego kursu odbędą się w formie spotkań stacjonarnych w Warszawie w centrali NBP i w KSAP. Zajęcia rozpoczną się 21 października 2022 r. Po ostatnim wykładzie zostaną wręczone dyplomy potwierdzające ukończenie kursu.
"Zachęcam profesjonalistów z dziedziny finansów i bankowości chcących pogłębić swoją wiedzę z zakresu polityki monetarnej, niezależności banku centralnego, funkcjonowania rynków finansowych i nadzoru nad nimi, a także zadań oraz narzędzi, którymi dysponuje NBP, w tym zagadnień powiązanych z posiadaniem własnej waluty, do udziału w kolejnych kursach „Akademii NBP”. Szanownemu gremium wykładowców dziękuję za współpracę i wkład w edukację, która – mam nadzieję – przełoży się na budowę elit bankowości centralnej w tej części Europy." - dodał Adam Glapiński.
Szczegółowe informacje na temat projektu "Akademia NBP", rekrutacji, wykładów i wykładowców oraz harmonogramu spotkań, są dostępne na stronie akademia.nbp.pl.
Dołącz do dyskusji: Rusza "Akademia NBP". Międzynarodowe grono wykładowców