Zmarł Andrzej Siezieniewski, były prezes Polskiego Radia
W wieku 71 lat zmarł Andrzej Siezieniewski. Przez prawie 40 lat był związany z Polskim Radiem, dwukrotnie był prezesem firmy.
Andrzej Siezieniewski zmarł w czwartek rano, w ostatnim czasie zmagał się z chorobą nowotworową. Informację o śmierci przekazał jego syn.
Andrzej Siezieniewski w Polskim Radiu przez 4 dekady
Andrzej Siezieniewski z Polskim Radiem był związany od 1972 roku. Zaczynał jako stażysta i dziennikarz w naczelnej redakcji informacji.
W latach 1976-1982 był korespondentem w ZSRR, a potem przez dwa lata zastępcą kierownika działu informacji.
W 1984 roku został wicenaczelnym dyrekcji programów informacyjnych w Telewizji Polskiej. Do Polskiego Radia wrócił w 1988 roku jako szef działu serwisów informacyjnych.
W latach 1989-1994 Andrzej Siezieniewski był korespondentem Polskiego Radia w Moskwie. W 1996 został dyrektorem Informacyjnej Agencji Radiowej, a w 1998 roku został powołany do zarządu Polskiego Radia.
W latach 2002-2006 roku Siezieniewski był prezesem Polskiego Radia. Potem przez kilka lat był wiceprezesem warszawskiej spółki miejskiej zarządzającej Pałacem Kultury i Nauki.
Ponownie na prezesa Polskiego Radia został wybrany w 2011 roku. W 2015 roku otrzymał nominację na kolejną kadencję, którą na początku stycznia 2016 roku przerwało wejście w życie tzw. małej nowelizacji ustawy medialnej, na postawie której władze spółek mediów politycznych powoływał minister skarbu państwa (szefową Polskiego Radia została wtedy Barbara Sołtysińska).
Andrzej Siezieniewski w 1999 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, w 2005 roku - Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a w 2013 roku - Krzyżem Komandorskim.
Otrzymał też Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz odznakę honorową „Za Zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych”.
Dołącz do dyskusji: Zmarł Andrzej Siezieniewski, były prezes Polskiego Radia
Nawet jakoś po reformach Smolara zw. z komercjalizacją Trójki stabilizował trochę sytuację, i jakoś po 2003 r. Trójka była w miarę słuchalnym radiem.
[`]