Klienci Canal+ z dostępem do Apple TV+. Umowa w kilku krajach Europy
Grupa Canal+ w kilku krajach europejskich, m.in. Francji, zaoferuje swoim klientom bez dodatkowych opłat produkcje z platformy streamingowej Apple TV+. Koncerny zawarły w tej sprawie wieloletnią umowę.
Na mocy porozumienia klienci Canal+ od 20 kwietnia będą mogli oglądać produkcje z Apple TV+ poprzez dekodery i w aplikacji internetowej myCanal. Nadawca podkreśla, że treści z platformy zostaną dołączone w ramach obecnych pakietów, bez dodatkowych opłat.
Ponadto Canal+ w swoich stacjach pokaże niektóre produkcje Apple TV+, m.in. seriale „The Morning Show”, „Teheran” i „Foundation”. Umowa dotyczy Francji, francuskojęzycznej części Szwajcarii, Czech i Słowacji.
Prezes Grupy Canal+ Maxime Saad zwrócił uwagę, że koncern pierwszy raz w historii zaoferuje wszystkim klientom we Francji oryginalne treści z innej platformy. - Dzięki temu historycznemu partnerstwu konsolidujemy naszą działalność zarówno jako agregatora, poprzez dystrybucję Apple TV+, jak i nadawcy, dzięki emisji oryginalnych seriali Apple w naszym kanale - podkreślił.
- To prawdziwe partnerstwo - nie promocja, jednorazowe działanie. To projekt wieloletni, mam nadzieję, że będzie trwał wiecznie - zapewnił Eddy Cue, starszy wiceprezes ds. usług w Apple.
>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu
Aujourd'hui, @Canalplus a signé avec @Apple un accord historique et pluri-annuel. Dès le 20 avril, tous les abonnés @canalplus auront accès aux contenus de @AppleTVPlus sans surcoût, et directement dans myCanal. De Scorcese à Scott, de Aniston à Pitt, de Green à Cassel,… pic.twitter.com/MMMlBD73NZ
— Maxime Saada (@maxsaada) April 13, 2023
„The Morning Show”, „Ted Lasso” i „Coda” hitami Apple TV+
Apple TV+ działa od listopada 2019 roku. Od początku platforma postawiła na własne produkcje, w jej bibliotece serialowej oprócz „The Morning Show”, „Teheran” i „Foundation” są m.in. „Ted Lasso”, „Severance”, „ For All Mankind” i „See”. Subskrybenci mogą też oglądać oryginalne filmy, m.in. „Greyhound”, „Luck”, „Causeway”, „Tetris” czy „Coda”.
Apple nie ujawnia liczby klientów platformy. Zrzeszająca osoby zatrudnione w showbiznesie organizacja IATSE jesienią 2021 roku szacowała, że jest ich poniżej 20 mln.
Jesienią ub.r. Apple TV+ wprowadziło w wielu krajach pierwszą od startu podwyżkę cen subskrypcji, sięgającą 40 proc. W Polsce miesięczna opłata wzrosła z 24,99 do 34,99 zł, a roczna - z 249 do 349 zł.
W pierwszych trzech kwartłach ub.r. Grupa Canal+ zanotowała wzrost przychodów o 1 proc. do 4,292 mld euro, przy czym w samym trzecim kwartale zmalały one o 3 proc. Po przejęciu M7 i SPI International oraz silnym wzroście w Afryce już 60 proc. klientów koncernu było spoza Francji.
Dołącz do dyskusji: Klienci Canal+ z dostępem do Apple TV+. Umowa w kilku krajach Europy
To kolejny duży gracz, który ma podpisaną umową z francuskim Canal+ (wcześniej był m.in. Disney+). Polskie sieroty z Sikorskiego nie potrafią wynegocjować nic podobnego. Od samego początku (czyli czasów CYFRY+) polska platforma była tylko tanią imitacją/podróbką francuskiej platformy (zarówno pod względem oferty jak i np. sprzętu i rozwiązań technologicznych). Koncertowo zmarnowane dwie fuzje (z WizjąTV i N-ką). Do dziś w oficjalnych komunikatach prasowych Canal+ unika podania aktualnej liczby swoich abonentów w Polsce.