Asus na ISE 2018: nowe profesjonalne monitory, komputery mini PC i projektor Full HD (wideo)
Podczas targów ISE 2018 (Integrated Systems Europe) w Amsterdamie firma Asus zaprezentowała nową linię sprzętu do zastosowań biznesowych i detalicznych, przeznaczonego dla twórców treści, do zarządzania infrastrukturą IT oraz prowadzenia konferencji. Linia produktów obejmuje m.in. profesjonalne monitory ProArt PA32UC i ProArt PA27AC, komputery mini PC PN40 i PB40 oraz projektor F1 o rozdzielczości Full HD.
Profesjonalne monitory Asus ProArt PA32UC i Asus ProArt PA27AC są przeznaczone dla designerów, producentów filmowych, animatorów i twórców treści.
Asus ProArt PA32UC to 32-calowy monitor z matrycą IPS o rozdzielczości 4K UHD, 384-strefowym bezpośrednim podświetleniem LED oraz maksymalną jasnością na poziomie 1000 cd/m2.
ProArt PA32UC umożliwia wyświetlanie szerokiego zakresu kolorów zgodnego z głównymi standardami branżowymi – 85% Rec. 2020, 99,5% palety barw Adobe RGB, ponad 95% DCI-P3 oraz 100% palety sRGB. Monitor posiada certyfikat Ultra HD Premium, korzysta również z technologii Asus LED Driving dla HDR i zoptymalizowanego kontrastu. ProArt PA32UC jest fabrycznie kalibrowany w zakresie precyzji wyświetlania kolorów na poziomie ΔE < 2 i wykorzystuje technologię kalibracji Asus ProArt. Dodatkowo monitor posiada dwa gniazda Thunderbolt 3, DisplayPort 1.2, HDMI oraz koncentrator USB 3.0.
Asus ProArt PA27AC jest wyposażony w 27-calowy ekran 2560 x 1440 WQHD z matrycą IPS, w konstrukcji pozbawionej ramki ze wszystkich czterech stron. Monitor oferuje 100% pokrycie zakresu kolorów sRGB i obsługę HDR10. Jest fabrycznie kalibrowany w zakresie precyzji wyświetlania kolorów na poziomie ΔE < 2 i wykorzystuje technologię kalibracji Asus ProArt.
ProArt PA27AC jest również wyposażony w dwa gniazda Thunderbolt 3, DisplayPort 1.2, trzy gniazda HDMI oraz koncentrator USB 3.0.
Asus Control Center to oprogramowanie typu "wszystko w jednym" przeznaczone dla firm potrzebujących systemu zarządzania infrastrukturą IT. Kierowane jest do przedsiębiorstw, firm typu small-biznes oraz średniej wielkości, a także dla centrów danych obsługujących różne branże. Do demonstracji na targach ISE 2018 wykorzystano mini PC PB40.
Asus Control Center to pakiet oprogramowania klasy serwerowej do zarządzania infrastrukturą IT, który oferuje opcje sterowania i monitorowania produktami komercyjnymi, w tym m.in. wyświetlaczami/odtwarzaczami treści cyfrowych, sprzętem typu thin client, komputerami "wszystko w jednym", notebookami, komputerami stacjonarnymi, serwerami i stacjami roboczymi.
Minikomputer Asus PB40 oferuje do sześciu gniazd USB, USB 3.1 Gen 1 oraz ultraelastyczne gniazdo I/O obsługujące połączenia VGA/DP/COM/HDMI. W jego metalowej obudowie kryje się procesor 8 generacji Intel Celeron w konfiguracji bez wentylatora.
Oprócz swojej kompaktowej konstrukcji, PB40 obsługuje opcjonalnie dołączane moduły w celu zintegrowania takich komponentów jak np. dyski optyczne.
Pracownikom poszukującym rozwiązania konferencyjnego Asus oferuje możliwość wykorzystania Chromeboxa wraz z nowym zestawem sprzętowym Asus Hangouts Meet, czy też połączenia mocy minikomputera PN40 z obrazem w rozdzielczości high-definition zapewnianym przez projektor F1.
Projektor Asus Full HD F1 jest wyposażony w obiektyw z ultrakrótkim rzutem, całkowicie wykonany ze szkła, który umożliwia wyświetlanie 200-calowego obrazu na odległość 2 metrów. Projektor klasy kinowej posiada obiektyw z funkcją autofocus i oferuje natywną rozdzielczość Full HD 1920 x 1080.
Projektor Full HD F1 korzysta ze źródła światła RGB LED o jasności 1200 lumenów przy 100% zakresie gamy kolorów NTSC. Zastosowano w nim takie rozwiązania konstrukcyjne jak otwory wentylacyjne i głośniki, które wykorzystują metalową siatkę dla dostarczania sygnału wyjściowego o większej wydajności, zarówno pod względem termicznym, jak i głośności. Zintegrowano w nim także dwa głośniki stereo o mocy 3 W i woofer do dźwięku 2.1-kanałowego.
Minikomputery Asus PN40 są napędzane procesorami Intel Celeron 8 generacji i posiadają obudowę z wysuwaną podstawą. Mają wymiary 115 x 115 x 49 mm i ważą 700 g. Oferują szeroką gamę opcji łączności, w tym USB 3.1 Gen 1 Type-C do szybkiej transmisji danych, a także wymienne gniazdo I/O obsługujące odpowiednio VGA lub COM.
Zestaw sprzętowy Asus Hangouts Meet jest wyposażony w kamerę o rozdzielczości 4K ze 120º kątem oglądania oraz technologią auto-zoom, która automatycznie wyostrza uczestników konferencji. Pudełko z mikrofonami speakermic wykorzystuje technologie redukcji echa i wyciszenia szumów, które pomagają w dostarczaniu dźwięku. Zestaw umożliwia również połączenie do pięciu urządzeń speakermic metodą daisy-chaining. Osobny speakermic jest dostępny w przedsprzedaży, w kolorze czarnym lub białym.
Rozpoczynanie nowej lub dołączanie do trwającej konferencji wideo odbywa się za pośrednictwem interfejsu oprogramowania sterującego. Można to również zrobić bezpośrednio z Kalendarza Google. Dzięki automatycznym aktualizacjom zestaw ten zawiera najnowsze aktualizacje bezpieczeństwa chroniące przed wirusami i innym złośliwym oprogramowaniem. Autoryzacja w czasie rzeczywistym i centralne zarządzanie uczestnikami spotkania daje również bezpieczeństwo organizowanej konferencji.
Większe sale konferencyjne są obsługiwane za pomocą zestawu sprzętowego Hangouts Meet do większych pomieszczeń (dostępny obecnie w przedsprzedaży). Zestaw jest wyposażony w kamerę Logitech PTZ Pro 2 z 10-krotnym zoomem optycznym, która pozwala na widok panoramiczny i pochylanie, umożliwiając pokazanie maksymalnie 20 uczestników konferencji.
Dołącz do dyskusji: Asus na ISE 2018: nowe profesjonalne monitory, komputery mini PC i projektor Full HD (wideo)