Branża beauty ma 86 mln długu
Salony fryzjerskie i kosmetyczne w trzeci etap odmrażania gospodarki wchodzą z 86 mln długu - wynika z danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.
Między marcem 2019 r. a marcem 2020 (ostatnim miesiącem przed wprowadzeniem ograniczeń związanych z epidemią Covid-19) odsetek firm z branży fryzjerskiej i kosmetycznej, które miały problem ze spłatą zaległych zobowiązań, nie zmienił się i wynosił 2,3 proc. Oznacza to, że niesolidność płatnicza zdarza się tu znacznie rzadziej niż w innych branżach czy całej gospodarce (5,8 proc.).
Według danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor oraz BIK widać jednak przyrost kwoty zaległych zobowiązań – w ciągu roku zwiększyła się ona z 79,3 mln do 86,1 mln zł.
Na koniec marca 2020 r. 87 505 podmiotów gospodarczych deklarowało prowadzenie działalności zaliczanej do kategorii „Fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne”. Stanowią one blisko 2,2 proc. ogólnej liczby podmiotów gospodarki narodowej znajdujących się w rejestrze REGON. 99,6 proc. to mikrofirmy.
Polacy tęsknią z wizytami u fryzjerów i kosmetyczek
Z badania zrealizowanego dla BIG InfoMonitor przez agencję Maison&Partners wynika, że wizytę u fryzjera i kosmetyczki (37 proc.) Polacy stawiają na drugim miejscu, zaraz za spotkaniem z rodziną i znajomymi (60 proc.), jako element, za którym najbardziej tęsknią.
Dbanie o włosy to jedna z tych usług, których Polakom brakuje bardziej niż wyjazdu na wycieczkę po kraju (21 proc.), zakupów innych niż spożywcze (20 proc.), a także seansu w kinie, koncertu czy spektaklu (19 proc.). Za treningiem w klubie fitness tęskni jedynie 6 proc. respondentów.
Dołącz do dyskusji: Branża beauty ma 86 mln długu