Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości wybrało logo
Laureatem konkursu na logo Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości został komisarz Mariusz Dubielecki z CBŚP - podała polska policja.
W związku z utworzeniem Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, w lipcu br. ogłoszono konkurs na projekt graficzny nowej jednostki.
Znak musiał spełnić kilka wymogów: zawierać symbole narodowe oraz elementy charakterystyczne dla polskiej policji oraz nawiązania do systemów informatycznych i teleinformatycznych, a także do zagrożeń, z jakimi systemy te są kojarzone.
Zgłaszający musieli zaprezentować w konkursie wersje z użyciem nazwy "Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości" oraz skrótu "CBZC".
CBZC ma nowe logo
Jak podano w komunikacie, w konkursie na logo udział wzięło 53 funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji. Łącznie nadesłano 69 prac. Po ocenie otrzymanych projektów przez komisję konkursową, wyłoniony został laureat, którego logo spełniło wszystkie warunki regulaminu i zyskało uznanie członków komisji.
Zwycięską pracę zaprojektował komisarz Mariusz Dubielecki z Centralnego Biura Śledczego Policji. W uzasadnieniu podkreślono: "Elementy zaprojektowanego logo nawiązują do polskiej Policji i systemów informatycznych. Użyte schematy płytek układów scalonych i kod binarny, który jest tłem loga, wskazują na charakter realizowanych przez funkcjonariuszy CBZC zadań".
"Zaprezentowane logo jest podstawową wersją znaku graficznego CBZC, które będzie identyfikowało nowopowstałą jednostkę i będzie umieszczane w różnego rodzaju materiałach promocyjnych oraz w oficjalnej dokumentacji" - czytamy w komunikacie policji.
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości ma być odpowiedzią na współczesne wyzwania dla cyberbezpieczeństwa, związane z postępem technologii informatycznych i powszechnością dostępu do nich.
Nowa jednostka ma zajmować się rozpoznawaniem i zwalczaniem przestępstw popełnionych przy użyciu systemu informatycznego, systemu teleinformatycznego, zapobiegania tym przestępstwom, a także wykrywania i ścigania sprawców tych przestępstw. Służba zwalczania cyberprzestępczości jest kolejnym rodzajem służby obok kryminalnej, śledczej, spraw wewnętrznych, prewencyjnej, kontrterrorystycznej i wspomagającej.
Dołącz do dyskusji: Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości wybrało logo