„Historia, teraźniejszość i przyszłość” i „Po pierwsze ekonomia czyli 100 lat przemian” nowymi cyklami PR1 na 100-lecie Odzyskania Niepodległości
W ramach roku obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Program I Polskiego Radia w najbliższym czasie rozpocznie emisję dwóch nowych cykli: „Historia, teraźniejszość i przyszłość” oraz „Po pierwsze ekonomia czyli 100 lat przemian”. Pierwszy z nich zadebiutuje 27 kwietnia, a drugi - 5 maja.
W cyklu „Historia, teraźniejszość i przyszłość” prezentowanym w „Sygnałach Dnia” w ostatnie piątki miesiąca, Jedynka przybliżać będzie słuchaczom miejsca istotne w historii Polskiej gospodarki. Dziennikarz Patryk Michalski przypomni co wydarzyło się w nich i jednocześnie przedstawi bilans z prognozą na przyszłość tych regionów.
Gośćmi audycji będą m.in. przedstawiciele organizacji gospodarczych i władz samorządowych, takich miejsc jak np. Gdynia, czy Centralny Okręg Przemysłowy. Wśród tematów znajdą się również: bilans gospodarczy po I i II wojnie światowej, Polskie społeczeństwo po odzyskaniu niepodległości w mieście i na wsi, a także reforma rolna, nowe banki polskie, rozwój wymiany handlowej, wojny celne i nowe branże. Audycja gościć będzie m.in. w Poznaniu, Kielcach oraz Gdyni.
5 maja na antenie Jedynki w sobotnim magazynie „W samo południe" (ok. godz. 12.50) rozpocznie się cykl przygotowywany przez Naczelną Redakcję Gospodarczą z udziałem gościa-eksperta „Po pierwsze ekonomia czyli 100 lat przemian”. Program prezentować będzie w chronologicznym porządku najważniejsze wydarzenia z historii naszej gospodarki oraz sylwetki ekonomistów, polityków i ludzi biznesu, którzy mieli wpływ na polską gospodarkę. Audycja wzbogacona będzie fragmentami odpowiednich nagrań ze zbiorów Archiwum Polskiego Radia oraz komentarzem.
Dołącz do dyskusji: „Historia, teraźniejszość i przyszłość” i „Po pierwsze ekonomia czyli 100 lat przemian” nowymi cyklami PR1 na 100-lecie Odzyskania Niepodległości
Jedynka jest już radiem doskonałym. Taka kosmetyka dopełnia tylko wszystkiego. Trojkę jeszcze tylko należy przewietrzyć i będzie idealnie. Na tą chwilę jest niestrawna dla katolików.
Tyle w temacie!
Otóż nic podobnego - tu jest realizowany misterny plan! Im niższa słuchalność tym mniejszy wpływ wywrotowych, lewackich dziennikarzy na wykształciuchów i gorszy sort. Ambitnym celem postawionym przed zarządem przez Władcę Polski jest, by przy odbiornikach pozostali sami zwolennicy dobrej zmiany a gorszy sort w ogóle nie miał swojego głosu w mediach publicznych.
W tym kontekście Polskie Radio jest już blisko celu!