SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Klangor”, drugi sezon „Kruka” i kontynuacja „Pisarzy. Serialu na krótko” wśród produkcji własnych Canal+

Canal+ zapowiada kolejne produkcje własne. - W 2021 roku widzowie obejrzą dwa rodzime seriale kryminalne: „Klangor” i drugi sezon „Kruka”. Wracamy również do projektu „Pisarze. Serial na krótko” - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Anna Różalska, dyrektor produkcji oryginalnych i koprodukcji Canal+ Polska.

fot. Canal+ fot. Canal+

Ośmioodcinkowy „Klangor” to dramat rodzinny z historią kryminalną w tle. W rolach głównych zobaczymy Arkadiusza Jakubika, Maję Ostaszewską, Wojciecha Mecwaldowskiego, Aleksandrę Popławską, Magdalenę Czerwińską. Serial zadebiutuje na antenie Canal+ 26 marca 2021 r.

Wcześniej, już 26 lutego na antenie Canal+ Premium pojawiła się nowa seria „Pisarze. Serial na krótko”. Widzowie stacji zdążyli już poznać tę formułę kilkuodcinkowych etiud w poprzednim sezonie. Tym razem również para aktorska odgrywa scenki napisane przez czołowych  polskich pisarzy. Autorami tekstów są m.in.: Łukasz Orbitowski, Grażyna Plebanek, Michał Oleszczyk, (który objął literacką opiekę nad całą serią), Patrycja Pustkowiak i inni.  


W ostatnich latach czołowe stacje telewizyjne i platformy internetowe stawiają na produkcje własne filmów i seriali, upatrując w nich nie tylko niezależności merytorycznej, ale też dostrzegając coraz częściej rentowność takich przedsięwzięć. Jakie filmy fabularne i seriale zostaną wyprodukowane w Canal+ w 2021 roku?

W roku 2021 będzie u nas bardzo intensywnie. Zaczęliśmy od serialu „Pokonani”, międzynarodowej koprodukcji, którą można oglądać na ekranie kanałów Canal+ oraz na canalplus.com. To kolejna produkcja kostiumowa, tym razem przenosząca widza do powojennego Berlina, miasta chaosu i bezprawia, w którym nowe struktury policyjne tworzy amerykański policjant. W serialu stworzonym przez duet reżyserski odpowiedzialny za kultowy „Most nad Sundem” wystąpili między innymi Taylor Kitsch, gwiazda serialu „Detektyw”;  Nina Hoss znana z filmu „Kobieta w Berlinie” czy tytułowy „Dexter” - Michael C. Hall.

 
W końcu lutego i  marca planowane są emisje dwóch kolejnych produkcji własnych stacji, czyli cyklu „Pisarze. Serial na krótko” i „Klangor”. Jakie jeszcze rodzime produkcje zobaczymy na antenie Canal+?

Bardzo cieszy mnie, że wracamy do projektu „Pisarze. Serial na krótko”. Tak jak w pierwszym sezonie zobaczymy cykl krótkich etiud, w których para aktorów – tym razem Antoni Królikowski i Zofia Wichłacz – pod okiem znanego z „Ataku paniki” reżysera Pawła Maślony wcielą się w szereg postaci stworzonych przez wybitnych polskich prozaików, poetów i tekściarzy. Pierwszy sezon tej produkcji został doceniony przez widzów i krytyków filmowych, doczekał się też nominacji do nagrody w kategorii Krótkie formy na CanneSeries 2020.

W 2021 roku widzowie Canal+ obejrzą także dwa rodzime seriale kryminalne: nagrywany w Świnoujściu i Międzyzdrojach „Klangor”, którego scenariusz jest wynikiem działań w ramach programu Canal+ Series Lab. i kręcony na malowniczym Podlasiu drugi sezon „Kruka” (prace przy tej ostatniej produkcji cały czas trwają). Za produkcję obydwu tych seriali odpowiada Opus TV. To jednak nie koniec nowości, bo pracujemy nad kolejnymi koprodukcjami międzynarodowymi, zarówno filmowymi, jak i serialowymi. Jest na co czekać!

 https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/canal-serialu-klangor-zwiastun-kto-zagra-opinie-arkadiusz-jakubik-maja-ostaszewska

Jakie inne nowości, niebędące produkcjami własnymi, będzie można obejrzeć na antenie w I kwartale 2021 roku?
 
Interesuje nas tak zwana jakość premium – filmy i seriale nagradzane na świecie, doceniane przez krytyków i widzów, poruszające aktualne tematy i zaskakujące formalnie. Nie stronimy też od hollywoodzkich hitów. W nowym roku na antenie kanałów Canal+ obejrzymy między innymi filmy: „W imię dziecka”, „W labiryncie” i „Dżentelmeni” oraz seriale: „Gangi Londynu”, „Nauczycielka” i „PEN1S”, a także serie dokumentalne, jak „Sekrety royalsów”, „Pierwsze Damy” czy „Oscar Pistorius. Zwycięstwo i upadek”.

Miniony rok stacja może zaliczyć do udanych, m.in. za sprawą serialu „Król”, zaliczanego przez krytyków do najlepszych produkcji 2020 roku. Czy angażowaliście się również w koprodukcje filmowe z czołowymi polskimi producentami?
 
Największym wydarzeniem końca ubiegłego roku była długo oczekiwana premiera kostiumowej superprodukcji „Król”, czyli przygotowanej z ogromnym rozmachem adaptacji powieści Szczepana Twardocha w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego. Myślę, że dawno już nie było w Polsce takiego serialu, filmowego w swojej formule, stworzonego z wizualnym przepychem, z szacunkiem dla szczegółów, z oryginalną muzyką i gronem wybitnych aktorów, dzięki którym Warszawa roku 1937 ożyła na małym ekranie. Ten serial powstał z okazji 25-lecia Canal+ w Polsce i wpisuje się w naszą misję wspierania bezkompromisowych polskich produkcji. Rok 2020 to także serialowa czarna komedia Juliusza Machulskiego – „Mały Zgon” i filmowe koprodukcje, takie jak nominowane do Oscara „Boże Ciało” i nagradzana na wielu festiwalach „Sala samobójców. Hejter” Jana Komasy czy wyreżyserowana przez Macieja Pieprzycę produkcja „Ikar. Legenda Mietka Kosza”.

Dołącz do dyskusji: „Klangor”, drugi sezon „Kruka” i kontynuacja „Pisarzy. Serialu na krótko” wśród produkcji własnych Canal+

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ania
Jak już zamawiacie wywiady promo to niech będą interesujące.
0 0
odpowiedź
User
dawid
odgrzewane i nudne. kupilismy subskrypcje na Krola, bo to cos nowego, ale nie przedluzamy. nie bedziemy placic za tak slaba oferte
0 0
odpowiedź
User
playerek
Król raczej pogrążył C+, po dwóch odcinkach nie dałem rady tej głupoty i wróciłem na player tvnu z Chyłką. Jeśli ktoś zabiera się za II RP niech nie robi tego na podstawie książek Benny hilla polskiej literatury.
0 0
odpowiedź