Koniec wirtualnych kanałów TVP na temat TVN i Donalda Tuska
Z serwisu streamingowego TVP GO zniknęły kanały wirtualne Jak oni kłamią i Reset, które emitowały w pętli programy TVP Info na temat telewizji TVN i polityki Donalda Tuska, a także Unii Europejskiej wobec Rosji.
Kanały wirtualne Jak oni kłamią, Reset, ŚDM (Światowe Dni Młodzieży i archiwalne homilie Jana Pawła II), a także Polskie Biesiady (koncerty plenerowe z archiwum TVP) pojawiły się w ofercie TVP GO przed wakacjami. Wcześniej działał też kanał Opole Bis, poświęcony Krajowemu Festiwalowi Piosenki Polskiej w Opolu. Na podobnej zasadzie działają na świecie kanały FAST, czyli bezpłatne stacje w streamingu z reklamami. Są jednak przeważnie oferowane w wielu aplikacjach, a nie tylko jednej, która działa na wybranych urządzeniach.
„Reset” to serial dokumentalny Michała Rachonia i Sławomira Cenckiewicza, w którym prezentowana jest historia stosunków między Unią Europejską i Rosją Władimira Putina. W audycji, która zadebiutowała w czerwcu, często krytykowany był premier Donald Tusk. Po zmianach w TVP wszystkie odcinki produkcji zniknęły z TVP VOD. W programie „Jak oni kłamią” komentowano materiały TVN czy zachowania dziennikarzy tej stacji. Prezenterzy zarzucali im liczne manipulacje.
Dodatkowe stacje były dostępne w wersji mobilnej TVP GO (w HbbTV nie) obok TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP ABC, TVP Sport, TVP World, Belsat, TVP Kobieta, TVP Dokument, TVP Nauka, TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Historia 2, Alfa TVP, TVP ABC 2, TVP Kultura 2, Perszyj i 16 wersji TVP3. Obecnie działa tylko kanał Polskie Biesiady.
TVP w światowej czołówce pod względem liczby kanałów
Telewizja Polska nie wykluczała w sierpniu, że liczba kanałów wirtualnych zostanie zwiększona. - Dzięki serwisom specjalnym w aplikacji TVP GO, takim jak: Światowe Dni Młodzieży, Opole BIS, Biesiady BIS – widzowie mogą w jednym miejscu znaleźć materiały dotyczące wybranych, cieszących się popularnością, widowisk i programów TVP. TVP będzie wprowadzała dodatkowe serwisy w zależności od zapotrzebowania repertuarowego - informowało Wirtualnemedia.pl Centrum Informacji TVP.
Przed rokiem informowaliśmy, że TVP jest w światowej czołówce pod względem liczby kanałów tematycznych. Zdecydowanie więcej ma ich tylko chińska CCTV. Były prezes TVP Jacek Kurski chciał jeszcze zwiększenia portfolio o kanał muzyczny i motoryzacyjny. – Kto bogatemu zabroni? Jak ktoś ma trzy miliardy do wydania, to nawet w telewizji są olbrzymie kwoty, to wydaje. TVP Moto? Proszę bardzo, niech będzie Moto. Na świecie działają kanały motoryzacyjne, więc Telewizja Polska też chce mieć. A bazę na księżycu chce mieć? Chce mieć, więc zrobimy TVP Księżyc. Można? Można – ironizował wtedy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Robert Kwiatkowski, członek Rady Mediów Narodowych.
Dołącz do dyskusji: Koniec wirtualnych kanałów TVP na temat TVN i Donalda Tuska
Voltaire
Denializm klimatyczny prawicowców jest śmieszny i przerażający zarazem. Na szczęście młode pokolenie powiedziało PiSowi stanowcze nie.
Stare dziadki z PiS mają w d***e ochronę środowiska, bo ile jeszcze pożyją. To młode pokolenie będzie musiało zmagać się ze skutkami ocieplenia klimatu.