SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nadajnik Rzeszów/Sucha Góra przygotowany na DVB-T2 i DAB+

Firma Emitel, która odpowiada w Polsce za emisję sygnału naziemnej telewizji cyfrowej oraz radia, zakończyła prace modernizacyjne wieży radiowo - telewizyjnej RTCN Rzeszów/Sucha Góra. System został przygotowany wysoką do zmian w nadawaniu (DVB-T2), które nastąpią w 2022 roku

fot. Emitel/ Twitterfot. Emitel/ Twitter

Emitel zakończył prace modernizacyjne, w ramach których wszystkie emisje programów telewizji cyfrowej (DVB-T) oraz cyfrowego radia (DAB+) z nadajnika RTCN Rzeszów/Sucha Góra zostały przełączone na główny system antenowy. Tym samym został on przygotowany do zmian w nadawaniu, które nastąpią w 2022 roku.

Wcześniej firma tymczasowo przełączyła nadawanie programów telewizyjnych i radiowych na system rezerwowy, co wiązało się, w przypadku części widzów z obniżeniem siły sygnału. - Remont był złożonym technicznie działaniem i wymagał dużego zaangażowania ze strony specjalistów Emitel, pracy w bardzo trudnych warunkach pogodowych, w niestandardowych godzinach pracy, w reżimie sanitarnym związanym z pandemią COVID-19. Między innymi prowadziliśmy prace na wysokości do 147 m n.p.t, używając ciężkiego sprzętu zdolnego instalować na wysokości elementy ważące około 3 ton. W trosce o widzów i słuchaczy robiliśmy wszystko co w naszej mocy aby prace zakończyć jak najszybciej - komentuje Jerzy Godek, członek zarządu ds. techniki w Emitel S.A.

Radiowo Telewizyjne Centrum Nadawcze RTCN Rzeszów/Sucha Góra emituje programy radiowe i telewizyjne dla około 900 tys. mieszkańców Podkarpacia. W przypadku gdyby widzowie i słuchacze mieli problemy techniczne, firma prosi o kontakt za pośrednictwem infolinii: 12 627 32 80.

Okresowa konserwacja i modernizacja konstrukcji oraz urządzeń na wszystkich obiektach nadawczych ma wyeliminować ewentualne ryzyko poważnych awarii i utraty możliwości całkowitego odbioru sygnałów radia i telewizji. Zmiany są także związane z kolejnym etapem projektu tzw. refarmingu pasma 700Mhz, którego celem jest zwolnienie częstotliwości na potrzeby telefonii piątej generacji.

Dołącz do dyskusji: Nadajnik Rzeszów/Sucha Góra przygotowany na DVB-T2 i DAB+

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
K2101
Na DAB+ nadajnik jest już przygotowany od dawna.
odpowiedź
User
Nie
Propaganda Pisowka w lepszej jakości
odpowiedź
User
widz
Odkąd pamiętam ten nadajnik nazywał się KROSNO Sucha Góra. Koło Rzeszowa to nawet nie stał.
odpowiedź