SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Canal+ z Digital Factory i nowym dekoderem

Grupa Canal+ rozszerza działalność w Afryce. W tym celu uruchomiła centrum cyfrowej kreacji Digital Factory, które ma siedzibę w Senegalu. Jego celem będzie produkowanie i pozyskiwanie treści do aplikacji streamingowej Canal+ na całym kontynencie. Zostaną one zaoferowane m.in. na nowym dekoderze.

Decodeur Connecte jest oferowany przez Canal+ w Afryce Decodeur Connecte jest oferowany przez Canal+ w Afryce

Canal+ chce być najpopularniejszym dostawcą płatnej telewizji i mieć najwięcej subskrybentów streamingowych w Afryce. Zamierza nie tylko tworzyć oryginalne treści na tym kontynencie, ale także nawiązać współpracę z lokalnymi nadawcami. Francuska firma jest gotowa pomóc lokalnym kanałom w digitalizacji ich treści. Dąży też do oferowania takich stacji w serwisie streamingowym Canal+. We Francji i w krajach afrykańskich odpowiednikiem aplikacji Canal+ online jest MyCanal. Interfejs jest identyczny jak w przypadku polskiego serwisu.

Nowy dekoder Canal+

Canal+ chce zwiększyć liczbę materiałów na żądanie na tym kontynencie z 25 do 35 tys. Treści przygotowane przez Digital Factory będą oferowane m.in. za pośrednictwem nowego dekodera Decodeur Connecte. Urządzenie jest już dostępne na Wybrzeżu Kości Słoniowej i Gabonie. Do innych krajów afrykańskich trafi do końca 2023 roku.

Decodeur Connecte to urządzenie, które pozwala zarówno na odbiór kanałów z satelity, jak i streamingu. Na przykład w przypadku burzy, można kontynuować ulubiony program przez streaming. Sprzęt pozwala też na korzystanie z funkcji catch up TV. W afrykańskim Canal+, podobnie jak w polskim, jest to 8 godzinne archiwum wyemitowanych programów. Podobne funkcje mają dostępne w Polsce dekodery 4K Ultrabox+ i 4K Dualbox+.

Zadaniem nowej placówki ma być większa aktywność Canal+ w afrykańskich social mediach. Już obecnie profile firmy obserwuje prawie 25 mln mieszkańców Afryki. Siedzibą Digital Factory będzie Dakar. Grupa Canal+ nadaje na kontynencie 40 kanałów. Inwestycje w Digital Factory mają doprowadzić do ich wzmocnienia programowego, a także większej promocji.

6,6 mln abonentów Canal+ w Afryce

Niedawno Canal+ zwiększył do ponad 30 proc. udziały w południowoafrykańskiej firmie MultiChoice, która jest właścicielem m.in. platformy cyfrowej i serwisu streamingowego. MultiChoice ma 22,1 mln anglojęzycznych abonentów, z czego 9,1 mln mieszka w RPA, a 13 mln w pozostałych krajach regionu. Canal+ jest wiodącym graczem w afrykańskich krajach, gdzie dominuje język francuski. W czerwcu 2022 roku miał w Afryce Środkowej i Zachodniej 6,6 mln abonentów. Francuska firma chce przejąć wszystkie udziały spółki z RPA. Połączenie z MultiChoice pozwoliłoby grupie na synergię w zakresie treści programowych czy marketingu.

Na rozwiniętych rynkach płatnej telewizji, wielu klientów rezygnuje z usług platform cyfrowych i sieci kablowych na rzecz serwisów streamingowych. W krajach rozwijających się, gdzie wciąż wiele osób nie ma dobrych łącz internetowych, jest inaczej. W lipcu ub.r. Grupa Canal+ informowała, że w ciągu roku pozyskała w krajach afrykańskich 609 tys. abonentów.

Dołącz do dyskusji: Canal+ z Digital Factory i nowym dekoderem

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Canal-
Tymczasem Polacy dostali DualSzrota (który przy tym dekoderze prezentuje się jak chińska podróbka... po dołożeniu dysku całość wygląda wręcz "bazarowo"). Zwracam też uwagę na pilota - zupełnie inna klasa (ergonomia, bluetooth, komendy głosowe), niż to "coś" dodawane u nas (fatalny i nieergonomiczny układ przycisków, tylko podczerwień).
0 0
odpowiedź
User
Superplus
Głupi jesteś i zobaczysz jak bardzo gdy francuski szrot wjedzie do Polski. Jeszcze zatęsknisz za dopracowanymi dekoderami z PL. Dekodery francuskie to szajs, tylko nie zdajecie sobie z tego sprawy.
0 0
odpowiedź
User
Canal-
Dekodery francuskie to szajs, tylko nie zdajecie sobie z tego sprawy.


Historycznie zawsze było odwrotnie. Śledzę tą platformę od samego początku (CYFRA+). O ile w początkach działalności mieliśmy nawet przez pewien czas te same dekodery (Mediasaty czy Philipsy HD PVR), to dużo gorszy/brzydszy/mniej funkcjonalny w nich soft i poblokowane funkcjonalności (modem, czytnik kart płatniczych, port LPT itd.). W pierwszych dekoderach HD CYFRA+ w ogóle wgrała oprogramowanie rodem z poprzedniej generacji Mediasatów... to tak jakby do nowoczesnego komputera wgrać DOSa....
W Polsce nigdy nie zadebiutowały nagradzane we Francji dekodery jak Canal+ Le Cube czy Le Cube S. Polski WIFIBOX+ wyglądał przy nich jak chińska podróbka z AllExpress. Najlepsze dekodery w NC+ to były te oddziedziczone po N-ce.
0 0
odpowiedź