Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
14 czerwca na Rynku Nowego Miasta i Podzamczu w Warszawie po raz 12. odbędzie się Piknik Naukowy Polskiego Radia. W tym roku współorganizatorem jest Centrum Nauki Kopernik.
Tematem przewodnim tegorocznej imprezy będzie hasło "Poznaj język nauki".
Gwiazdami Pikniku Naukowego będą zaproszony przez Ambasadę USA Bob Friedhoffer, profesor The City University of New York Center for Advanced Study In Education, Brytyjczyk Tom Pringle, znany na całym świecie jako dr Bunhead oraz Harri Montonen (Heko) z Heureka Science Centre w Finlandii.
W 210 namiotach zaprezentuje się ponad 200 instytucji z 19 krajów świata: Polski, Belgii, Chin, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Irlandii, Libanu, Litwy, Meksyku, Niemiec, Portugalii, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Gościem specjalnym w tym roku jest Finlandia. Łącznie przewidziano około 1000 pokazów.
Po raz pierwszy podczas Pikniku zostaną zaaranżowane dwie duże sceny z pokazami - główna na Rynku Nowego Miasta oraz druga na Podzamczu. Teren miasteczka namiotowego obejmie powierzchnię 40 000 m2.
Przed 14 czerwca po śródmieściu Warszawy będzie jeździł specjalny autobus zachęcający do zapoznania się z wybranymi doświadczeniami i samą ideą Pikniku. Interaktywny autobus będzie jeździł w poniedziałek, 9 czerwca między godziną 11 a 19. Dłuższe postoje zaplanowano na Placu Konstytucji - tam właśnie odbędą się półgodzinne pokazy dla publiczności, przygotowane przez animatorów Centrum Nauki Kopernik.
Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik wsparty będzie kampanią reklamową, która obejmie outdoor (billboardy na ulicach, citylighty na mostach). Reklamy pojawią się również w metrze.
W ubiegłym roku w trakcie Pikniku w ponad 200 namiotach zaprezentowało się 199 instytucji z 18 krajów świata. Liczba odwiedzających przekroczyła 100 tys. osób.
Dołącz do dyskusji: Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik