SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskie Radio zablokowało dodawanie wpisów na fanpage’ach, internauci oburzeni

Na facebookowych fanpage’ach głównych stacji Polskiego Radia wyłączono możliwość zamieszczania wpisów, nadal można natomiast dodawać komentarze. Nadawca tłumaczy, że takie zasady obowiązują na fanpage’ach innych mediów. Wielu użytkowników jest jednak oburzonych, zarzucają cenzurowanie ich opinii.

- Wychodząc naprzeciw standardom w mediach społecznościowych, szczególnie tych dotyczących mediów, podjęliśmy decyzję o wyłączeniu możliwości dodawania postów przez użytkowników. Analogiczna decyzja zapadła w sprawie reszty oficjalnych stron Polskiego Radia. Wyjątek stanowi „Czwórka” i „Polskie Radio 24” - poinformowano we wtorek po południu na fanpage’u radiowej Trójki.

Na fanpage’ach Trójki i Jedynki od kilku miesięcy użytkownicy regularnie zamieszczali mocno krytyczne komentarze i osobne wpisy. Negatywnie oceniali wiele ze zmian programowych i personalnych w rozgłośniach. Szczególnie wiele takich opinii pojawiało się, gdy ze stacjami żegnali się znani dziennikarze i współpracownicy, ostatnio np. Marcin Zaborski, Zuzanna Dąbrowska i Jerzy Owsiak. Krytykowano też nowe propozycje programowe, m.in. czytanie swojej autobiografii przez Bronisława Wildsteina.

- Wspomniany system obowiązuje już od dawna na większości oficjalnych stron FB - konkretnych mediów (BBC, Rzeczpospolita, TVN, Polsat, TVP Info itp.) - wyliczyli administratorzy fanpage’a Trójki.

Wielu użytkownikom zablokowanie dodawania wpisów mocno się nie spodobało. Pod informującym o tym wpisie zamieszczono ponad 500 komentarzy, w większości krytycznych.

- Kiedy zablokujecie możliwość zostawiania komentarzy? Jest już dyrektywa? - zapytał z sarkazmem jeden z użytkowników na fanpage’u Trójki. - Nigdy. Zablokowanie czy usuwanie komentarzy użytkowników byłoby równoznaczne z wprowadzeniem cenzury. Na to nie zgodzimy się nigdy - odpowiedzieli mu administratorzy.

- Jedną z cech, która wyróżnia Trójkę na tle innych anten Polskiego Radia, jest wyjątkowa relacja ze słuchaczami. W obecnej sytuacji nasuwa się jedno zasadnicze pytanie: czy okoliczności, w jakich Trójka znalazła się w ostatnim czasie, są powodem zmiany standardów, którymi dotychczas kierowali się administratorzy? - zapytano na fanpage’u Ratujmy Trójkę skupiającym osoby niezadowolone z ostatnich zmian w rozgłośni. - Zakładając, że standardy ulegają zmianom - czy są one ważniejsze od relacji ze słuchaczami, którzy w trudnych dla Trójki momentach potrafili zmobilizować siły, a nawet zorganizować społeczną zbiórkę pieniędzy, by umożliwić jej dalsze realizowanie kulturotwórczej misji? Pytania rzucone w eter. Może odbiją się echem w głowach decydentów - dodano.

Fanpage Trójki ma 293 tys. użytkowników, Czwórki - 156 tys., Jedynki - 55 tys., a Dwójki - 31 tys.

Jak wynika z badania Radio Track, PR3 Polskiego Radia i PR1 w II kwartale br. zanotowały spadki. Udział Trójki zmalał z 8,30 proc. do 8,10 proc., a Jedynki z 9,80 proc. na 8 proc.

Dołącz do dyskusji: Polskie Radio zablokowało dodawanie wpisów na fanpage’ach, internauci oburzeni

49 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony piSSem
I słusznie. Ile można czytać hymnów pochwalnych, zachwytów i oniemień od X-konserwatywnych :D :D :D
odpowiedź
User
Jarek
Mam propozycje dla niezadowolonych słuchajcie TOK FM
odpowiedź
User
Maks
Czytanie autobiografii Wildsteina przez Wildsteina. To jest chore z założenia.
odpowiedź