Ruszyła Spółdzielnia Twórców Radia 357. Szefową Ewa Mieczławska, w zarządzie Paweł Sołtys
Pod koniec lutego zarejestrowano Spółdzielnię Twórców Radia 357. Na jej czele stoi Ewa Mieczławska, członkiem dwuosobowego zarządu jest też Paweł Sołtys.
Spółdzielnię Twórców zapisano już w KRS. Z zapisu tego wynika, że w jej radzie nadzorczej zasiadają dziennikarze związani uprzedni z Trójką, teraz z Radiem 357: Kuba Strzyczkowski, Roma Leszczyńska i Marcin Cichoński. W skład Spółdzielni wchodzą wszyscy dziennikarze Radia 357. Ewa Mieczławska pełni funkcję prezesa.
Mieczławska z Trójką związana była od roku 2000 do 2007. W tym czasie pełniła m.in. funkcje młodszego redaktora, redaktora muzycznego i zastępcy sekretarza redakcji muzycznej (wrzesień 2006-styczeń 2007). W ostatnich latach działa m.in. jako menadżerka Marka Niedźwieckiego.
Paweł Sołtys to dziennikarz ekonomiczny, związany w przeszłości z Trójką, w której pracował przez 10 lat zanim został zwolniony. Po tym jak złożył pozew, przywrócono go do pracy, lecz ostatecznie odszedł z radia na początku 2018 roku i związał się z Bonnier Business Polska. W listopadzie 2020 roku dołączył do Radia 357 i został prezesem spółki, odpowiadającej za zarządzanie radiem.
>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu
Jeszcze pod koniec października ub. roku redakcja Radia 357 ogłosiła, że (biorąc pod uwagę wszelkie aspekty prawne, podatkowe i organizacyjne) zdecydowała się na spółkę komandytową ze spółką z o.o. w roli komplementariusza. Struktura organizacji, na jaką się zdecydowano ma wymuszać konsensus między zarządem i zespołem. Powołana ostatnio spółdzielnia dziennikarska oraz spółka z o.o. będą miały wpływ na skład zarządu. Właścicielami spółki komandytowej będą również Kuba Strzyczkowski oraz Marek Niedźwiecki.
Radio 357 rozpoczęło nadawanie na początku stycznia - w niepełnym wymiarze. Pod koniec stycznia radio ruszyło z audycjami publicystycznymi, które są emitowane od poniedziałku do czwartku o godz. 15.00. Prowadzą je m.in. Katarzyna Pruchnicka, Michał Gąsiorowski i Marcin Klimkowski, Agnieszka Obszańska oraz Patrycjusz Wyżga.
Na początku marca zaczęto z kolei emitować na antenie codzienne serwisy informacyjne i sportowe, przygotowywane przez kilkunastu dziennikarzy z Polski i ze świata, a prezentowane przez Aleksandrę Żaczek-Świstak i Krzysztofa Tubilewicza.
Na Patronite Radiio 357 ma obecnie ponad 27,5 tys. patronów, którzy deklarują comiesięczne wpłaty w wysokości ponad 612 tys. zł. Ogółem zebrano na radio więcej niż 2,8 mln zł.
Dołącz do dyskusji: Ruszyła Spółdzielnia Twórców Radia 357. Szefową Ewa Mieczławska, w zarządzie Paweł Sołtys