SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Sygnały dnia" mają 40 lat

1 marca br. minie dokładnie 40 lat od pojawienia się na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia audycji "Sygnały dnia". Z tej okazji 25 lutego odbędzie się uroczysta gala, którą uświetni występ Leszka Możdżera.

"Sygnały dnia" pojawiły się na antenie Polskiego Radia 1 marca 1973 r., a w latach 1982-1989 nadawane były pod nazwą "Poranne sygnały". Pierwsze wydanie audycji nagrywał na taśmie w Studiu S-14 przy ul. Malczewskiego w Warszawie kilkuosobowy zespół pod kierownictwem redaktora Aleksandra Tarnawskiego. Tego dnia przed mikrofonem zasiadł m.in. Tadeusz Sznuk, pełniąc rolę prowadzącego. Początkowo audycja trwała 17 minut. W 1974 r. nastąpiła zmiana konwencji na emisję "na żywo". Natomiast w listopadzie 1975 r. dziennikarze "Sygnałów dnia" zajęli się zagospodarowaniem całego pasma porannego (6.00-8.00).

Obecnie "Sygnały dnia" to program publicystyczno-informacyjny nadawany od poniedziałku do soboty w godz. 6.00-9.00, a prowadzą go Krzysztof Grzesiowski i Daniel Wydrych (wcześniej m.in. Wiesław Molak, Kacper Kaliszewski, Marek Mądrzejewski, Krzysztof Drwal, Tadeusz Sznuk, Juliusz Głuski, Zbigniew Krajewski i Antoni Mielniczuk). Audycją kierowali m.in. Aleksander Tarnawski, Sławomir Szof, Lesław Nowak, Antoni Mielniczuk, Jerzy Tomaszewski, Krzysztof Grzesiowski, Paweł Kwieciński, Wiesław Molak i Andrzej Żak. Aktualnie za program odpowiada Artur Makara.

Uroczysta gala z okazji jubileuszu 40-lecia "Sygnałów dnia", podczas której wystąpi Leszek Możdżer, odbędzie się 25 lutego br. o godz. 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego.

Dołącz do dyskusji: "Sygnały dnia" mają 40 lat

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
Gratulacje, no i 100 lat!
0 0
odpowiedź
User
Korespondent z Zamku Wildstein
To był zawsze profesjonalny program informacyjny, dobrany zespół, radiowe głosy. Dawał się lubić, choć czasy to były złe i powstawał wówczas pokutujący do dzisiaj model propagandy. Jednak dziennikarze byli wykształceni, jak aktorzy.
0 0
odpowiedź
User
Michał
Najpiękniej było wtedy kiedy dziennikarz odczytywał na antenie w 1980 roku postulaty MKS w Gdańsku
Niezapomniane chwile.
Pierwszy punkt słynnych 21 postulatów brzmiał: "Akceptacja niezależnych od partii i pracodawców wolnych związków zawodowych wynikających z ratyfikowanych przez PRL Konwencji nr 87 Międzynarodowej Organizacji Pracy, dotyczących wolności związków zawodowych".

Dziennikarzom stu lat !!!
0 0
odpowiedź