TikTok pomoże w zwalczaniu fake newsów o szczepionkach na SARS-Cov-2
TikTok uruchomi specjalny tag, pod którym znajdą się wiarugodne informacje o szczepionkach na koronawirus SARS-Cov-2. Ponadto w swojej sekcji informacyjnej udostępni odnośniki do zaufanych źródeł wiedzy o szczepieniach.
Aplikacja TikTok angażuje się w walkę z dezinformacją na temat Covid-19 i szczepionek na koronawirusa SARS-Cov-2.
21 grudnia TikTok wprowadzi nowy tag dotyczący szczepionki, aby wykryć i oznaczyć wszystkie filmy z hashtagami i słowami związanymi ze szczepionką na Covid-19. TikTok dołączy do tych filmów również baner z informacją Dowiedz się więcej o szczepionkach przeciw Covid-19. Przekierowuje on użytkownika do weryfikowalnych i wiarygodnych źródeł informacji.
TikTok przeciw koronawirusowej dezinformacji
17 grudnia platforma zaktualizuje treści w Centrum Informacji aplikacji TikTok, tak, aby osoby szukające tam informacji o szczepionce były kierowane do zaufanych źródeł i ekspertów.
- Jak pokazały nasze rozmowy z organizacjami pozarządowymi i ekspertami, w tej chwili ważniejsze niż kiedykolwiek będzie przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się w sieci błędnych informacji dotyczących szczepionki przeciw COVID-19, które mogłyby zaszkodzić ogólnemu bezpieczeństwu publicznemu - powiedział Kevin Morgan, dyrektor ds. produktów i procesów na Europę w TikTok. - Musimy być jednak realistami, że zawsze znajdzie się niewielka grupa ludzi, która będzie próbowała korzystać z naszej platformy, aby dzielić się treściami, które są sprzeczne z naszą polityką - dodał.
Na TikToku pojawiają się także filmiki pokazujące postęp prac nad szczepionkami na Covid-19. Projekt realizowany jest pod nazwą Team Halo i angażuje naukowców z Wielkiej Brytanii, RPA, Brazylii, USA i innych krajów.
Aby działania TikTok w identyfikowaniu i ograniczaniu rozprzestrzeniania się błędnych informacji były jeszcze skuteczniejsze, firma kontynuuje współpracę z zewnętrznymi organizacjami, takimi jak AFP, Animal Político, Estadão Verifica, Lead Stories, NewTral, Politifact, SciVerify & Teyit.
Dołącz do dyskusji: TikTok pomoże w zwalczaniu fake newsów o szczepionkach na SARS-Cov-2