SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tok FM emituje serial dokumentalny o szkołach w czasie epidemii

Radio Tok FM (Grupa Radiowa Agory) zaczął emisję serialu dokumentalnego „Rok, którego nie było” autorstwa Krzysztofa Horwata. Cykl przybliża słuchaczom, jak wyglądał miniony rok w edukacji w obliczu pandemicznej rzeczywistości.

W marcu 2020 r. szkoła musiała z dnia na dzień przenieść się do innego świata, w którym trwa do dziś. Dokumentalny cykl Radia Tok FM odpowiedzieć ma na pytania, co zmienił ten rok w życiu nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim uczniów. Trzy odcinki cyklu będą dostępne co czwartek na platformie podcastowej Tok FM - na tokfm.pl i w aplikacji mobilnej radia, a także na antenie stacji w audycji „Mikrofon Tok FM" po godz. 20.00. Pierwszy opublikowano 8 kwietnia.

Pierwszy odcinek serialu przedstawia wydarzenia roku pandemii widziane oczami nauczycieli. Pokazuje, jak z dnia na dzień szkoła i pracujący w niej ludzie musieli przenieść się w czasie i przestrzeni - nauczyć się uczyć na odległość, przez internet. Krzysztof Horwat rozmawia o tym z nauczycielami, odwiedza ich w domach w czasie zdalnych lekcji. Spotyka się z rodzinami, którym domowa szkoła wywróciła życie do góry nogami. Pyta o problemy uczniów, a także opowiada konkretne historie.

 

Obraz zdalnej, pandemicznej szkoły będzie stopniowo uzupełniany o kolejne perspektywy, w tym tę najważniejszą - uczniowską.  Autorem i prowadzącym serial „Rok, którego nie było” jest reporter Tok FM - Krzysztof Horwat. Za oprawę muzyczną odpowiada Bartosz Dąbrowski, za oprawę graficzną Marta Szewczyk, a za opiekę redakcyjną - Magdalena Birecka.

Premierę serialu "Rok, którego nie było" wspiera promocja antenowa w Radiu TOK FM, a także kampania na antenie stacji, na tokfm.pl oraz na profilach TOK FM w mediach społecznościowych.

To kolejny radiowy serial dokumentalny, który przygotowała redakcja Radia TOK FM. W styczniu 2021 r. ukazała się „Piecza" - czteroczęściowy serial, w którym Michał Janczura opowiadał o pieczy zastępczej, czyli systemie, do którego co roku trafiają setki dzieci. Pod wpływem tego cyklu Rzecznik Praw Obywatelskich podjął interwencję w sprawie pieczy zastępczej, pisząc do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Według badania Radio Track od grudnia ub.r. do lutego br. radio Tok FM miało 2,58 proc. udziału w rynku słuchalności.

Dołącz do dyskusji: Tok FM emituje serial dokumentalny o szkołach w czasie epidemii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl