Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, był gospodarzem konferencji Innovation Summit, która odbyła się w dniach 5–6 kwietnia w paryskim centrum wystawienniczym Paris Expo Porte de Versailles. W wydarzeniu udział wzięło ponad 5000 klientów, partnerów i wpływowych przedstawicieli branży z całego świata. Podczas tej wyjątkowej konferencji, eksperci Schneider Electric i najlepsi analitycy branżowi rozmawiali o trendach i możliwościach, jakie niesie za sobą rozwój gospodarki cyfrowej. Swoją premierę miały również najnowsze rozwiązania flagowej platformy Schneider Electric – EcoStruxure™.
Światowa premiera Schneider Electric: innowacje w architekturze EcoStruxure™.
Podczas Innovation Summit, Schneider Electric zaprezentował najnowsze udoskonalenia flagowej platformy EcoStruxure™ - to autorski, opracowany przez Schneider Electric system otwartej architektury, oparty na internecie rzeczy. EcoStruxure™ daje klientom znaczące korzyści w obszarze bezpieczeństwa, niezawodności, sprawności, zrównoważonego rozwoju oraz łączności z siecią. W architekturze wykorzystano innowacje, jakie w ostatnim czasie dokonały się w obszarach internetu rzeczy, mobilności, czujników, rozwiązań chmurowych, narzędzi analitycznych i cyberbezpieczeństwa, aby zapewnić nowoczesne rozwiązania na każdym poziomie — od komunikujących się ze sobą produktów, przez kontrolę brzegu sieci, po aplikacje, narzędzia do analizy danych i usługi. Platforma EcoStruxure™ została wdrożona już w ponad 480 000 instalacjach, jest wspierana przez ponad 20 000 integratorów systemów i łączy ze sobą ponad 1,5 mln urządzeń.
Podczas konferencji odbyła się światowa premiera trzech nowości w architekturze EcoStruxure™:
• EcoStruxure Power — nowa generacja platformy Schneider Electric przeznaczona do dystrybucji energii elektrycznej, która znacznie rozszerza możliwości zarządzania energią elektryczną, pozwalając klientom zwiększyć efektywność i niezawodność operacyjną. Wśród prezentowanych nowości znajdują się nowe aplikacje dla użytkowników (EcoStruxure Power Advisor), oprogramowanie do kontroli brzegu sieci (EcoStruxure Power Monitoring Expert 9.0 i Power Scada Operation 9.0) i produkty połączone (licznik Prologic ION9000 i przekaźnik zabezpieczeniowy Easergy P3).
• EcoStruxure Building — inteligentna, oparta na współpracy platforma dla budynków, która zapewnia jego maksymalną wydajność. Wśród nowości w EcoStruxure Building pojawiły się nowe aplikacje dla użytkowników (EcoStruxure Building Advisor), nowa aplikacja do kontroli brzegu sieci (Ecostruxure Building Operation 2.0), a także nowe czujniki (SmartX IP Controller MPx i czujniki do pomieszczeń SmartX).
• EcoStruxure Asset Advisor — nowa wersja aplikacji od Schneider Electric udostępniająca usługi do monitorowania sprzętu, wprowadza bardzo potrzebną chmurową usługę predykcyjną, która działa w oparciu o dane przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, zapewniając ciągłość funkcjonowania zasobów w sieciach dystrybucji energii elektrycznej i w newralgicznych centrach przetwarzania danych.
Śmiałe pomysły dla gospodarki cyfrowej
— Świat zmienia się w niespotykanym dotąd tempie, napędzanym przez rozwijającą się gospodarkę cyfrową. Technologie takie jak internet rzeczy, sztuczna inteligencja i analiza wielkich zbiorów danych, zwiększają wydajność i innowacyjność przedsiębiorstw, a zarazem zapewniają im przewagę konkurencyjną — powiedział Jean-Pascal Tricoire, prezes i dyrektor generalny firmy Schneider Electric. — Jako odpowiedzialny lider branży musimy pokazać, w jaki sposób nasze innowacje pomagają klientom i partnerom w udanej transformacji cyfrowej w obszarze zarządzania i automatyzacji w energetyce. Nasze technologie, oparte na platformie EcoStruxure™, wykorzystują możliwości cyfryzacji i pozwalają klientom zwiększać wydajność, bezpieczeństwo, niezawodność i możliwości podłączenia do sieci, a przy tym sprzyjają zrównoważonemu rozwojowi. W ten sposób pomagają firmom stawać się liderami w swoich branżach w dobie nieustannie rozwijającej się gospodarki cyfrowej.
W trakcie dwudniowej konferencji klienci mogli wziąć udział w Strategy Talks, które poświęcone były takim tematom jak „Nowa definicja dystrybucji energii elektrycznej”, „Intuicyjna produkcja dzięki cyfryzacji” czy „Budynki projektowane na nowo”. Schneider Electric przeprowadził też ponad 15 eksperckich sesji szkoleniowych z udziałem klientów i partnerów, podczas których przedstawił zaimplementowane u nich rozwiązania i odniesione dzięki temu sukcesy. Podczas sesji szkoleniowych uczestnicy mogli wziąć udział w interaktywnej dyskusji. Schneider Electric przygotował także strefę Innovation Hub, gdzie na powierzchni 5000 m2 zaprezentowana została szeroka gama oprogramowania, rozwiązań i usług firmy. Organizatorzy wybudowali również segment partnerski - Partner Village, w którym można było zapoznać się z siecią partnerów technologicznych i start-upów współpracujących ze Schneider Electric.