Połączenie wyżej wymienionych właściwości taśmy, spełnia wymagania izolacji wszelkich przewodów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych oraz systemów grzewczych. Wytrzymałość w zmieniających się warunkach to funkcjonalność przynosząca wiele korzyści – od ograniczenia strat energii, po przeciwdziałanie zjawisku korozji. Dobierając taśmy do swoich potrzeb należy zwrócić uwagę na jej wymiary oraz przedział wytrzymałości temperaturowej. Zupełnie inna posłuży nam do zabezpieczenia przewodów podczas budowy kominka, a inna sprawdzi się w systemach chłodzących.
Taśmy aluminiowe wykorzystuje się także w pomieszczeniach gdzie wykorzystano systemy zawiesi. Mogą w nich posłużyć do izolacji ciągów elektrycznych i wentylacyjnych zamontowanych pomiędzy konstrukcją a płytami sufitowymi. Izolacje w takich miejscach powinny być starannie przygotowane ze względu na krzyżujące się ciągi systemowe, przewody oraz warunki termiczne różniące się od pozostałych pomieszczeń. Istotna jest także możliwość wystąpienia innej cyrkulacji powietrza w takim miesjcu. Doradcy firmy Caldo-Izolacja zachęcają do dobrania materiałów w taki sposób, by poza swoją podstawową rolą, spełniały jednocześnie wymagania zabezpieczenia PPOŻ.
Bierne zabezpieczenia przeciwpożarowe wykonane z materiałów klasy A1-A2, spowalniają rozprzestrzenianie się pożaru przez swoją niską łatwopalność oraz wydzielają mniej toksycznych substancji w kontakcie z wysoką temperaturą. Ułatwia to ewakuację i zmniejsza ryzyko zatrucia organizmu w czasie przemieszczania się w trakcie utrudnionych warunków. Konstrukcja materiałów klasy A utrzymuje dłużej ich spoistość w kontakcie z pożarem. Większość z nich stworzona jest na bazie wełny mineralnej lub posiada domieszkę włókien szklanych, które sprawdzają się w temperaturach sięgających nawet 1000 stopni Celsjusza.