Cyfryzacja radia zbyt ryzykowna i niepotrzebna?
O cyfryzacji dyskutujemy przede wszystkim w kontekście telewizji. Tymczasem w takim samym stopniu dotyka ona rozgłośni radiowych. Z „ludźmi radia” rozmawialiśmy o szansach i zagrożeniach, jakie niesie z sobą ten proces. Jak się okazuje, większość ekspertów odnosi się do cyfryzacji radia ze sporą rezerwą.
Dołącz do dyskusji: Cyfryzacja radia zbyt ryzykowna i niepotrzebna?
Dla mnie to wcale nie jest takie oczywiste. Nie wiem jaka jest planowane przepływność dla jednego programu, ale obawiam się czy nadawcy nie pójdą w ilość kosztem jakości"
Jakość radia cyfrowego - żadnej zmiany nie dostrzeżemy,
bogatsza oferta - owszem ilościowa, bo jakość poszybuje w dół jak w ofercie satelitarnej, i totalao komercjalizacja każdego elementy przekazu, programuna czym tylko się da zarobić. bo konkurencja będzie ostra.Pauperyzacja zawodów radiowych.takie będą skutki, zapaść na lata.
Chyba żeby znacjonalizować Emitelu sługi nadawnia puścić po kosztach, i obnizyć inne składniki kosztów prowadzenia działaności radiofonicznej wynikające z obciażeń fiskalnych. Uwolnić na wszelkie mozliwe sposoby dostęp do wykonywania działanościreadiofonicznej. To może by sie cos wartościowego urodziło ?
Ale radiofonia i tak się wybroni, jak ludzie odrzucą nawał oferty zadnej jakości - zawartosci, spowodowanej nieuchronna cyfryzacją.