SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dorota Wysocka-Schnepf odpowiada „Super Expressowi”: dodatek z MSZ należny mimo że pracowałam w TVP, do zobaczenia w sądzie

Dorota Wysocka-Schnepf chce pozwać do sądu "Super Express" za tekst, w którym opisano, iż jej mąż jako ambasador pobierał bezprawnie dodatek na pokrycie kosztów utrzymania rodziny, mimo że dziennikarka pracowała wtedy w Telewizji Polskiej. Wysocka-Schnepf wysłała wyjaśnienia gazecie (że dodatek przysługuje na wszystkich małżonków niezatrudnionych w placówkach MSZ), lecz ta ich nie opublikowała. - Były przysłane zbyt późno i niczego nie wniosły do tekstu - informuje Wirtualnemedia.pl redaktor naczelny dziennika, Sławomir Jastrzębowski.

Dołącz do dyskusji: Dorota Wysocka-Schnepf odpowiada „Super Expressowi”: dodatek z MSZ należny mimo że pracowałam w TVP, do zobaczenia w sądzie

27 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ała
Nigdzie nie pisze że zatrudnienie ma dotyczyć MSZ jest tylko ogólne stwierdzenie o zatrudnieniu


Okazuje się, że jest napisane!

Czytamy prawo dalej!


Ustawa o służbie zagranicznej z dnia 27 lipca 2001 r. (Dz.U. Nr 128, poz. 1403)

art. 29 ust 5. Ambasadorowi, którego małżonek przebywa wraz z nim na placówce zagranicznej i nie jest zatrudniony na podstawie art. 31 ust. 1, przysługuje dodatek na pokrycie zwiększonych kosztów utrzymania rodziny.

NIE JEST ZATRUDNIONY NA PODSTAWIE ART 31 UST 1!!!!!!!!!!!!



Art. 31 ust. 1. Jeżeli wymagają tego szczególne potrzeby służby zagranicznej, małżonkowie oraz osoby pozostające ze sobą w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa oraz w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli mogą być, za zgodą dyrektora generalnego służby zagranicznej, zatrudnione w tej samej placówce zagranicznej, nawet gdyby powstał między nimi stosunek podległości służbowej.

jak by była zatrudniona na podst art. 31 to by miała dochody i wtedy dodatek by nie przysługiwał


Dokładnie. Gdyby była zatrudniona w trybie art. 31 (czyli jako pracownik ambasady!!!), to dodatek by nie przysługiwał. Bo ona byłaby wówczas też pracownikiem konsularnym - i przysługiwałby jej dodatek za pracę za granicą (inny dodatek, dla jej samej, a nie dodatek dla członka rodziny).

Czyli wówczas zarówno ona, jak i mąż byliby pracownikami MSZ. I MSZ płaciłby każdemu wynagrodzenie i wszelkie dodatki z nim związane.

Ale żona ambasadora pracuje dla kogokolwiek innego, niż MSZ, to jej mężowi przysługuje dodatek na członka rodziny. I tyle w tym temacie.

***

Oj Superaczku! Lepiej żebyś zbyt się nie upierał przy procesowaniu się;)
0 0
odpowiedź
User
Jancio
Niestety, ta cała Platforma to była sitwa koleżeńska. Firmował to Donek, Bronek i Radziu. Swoich wstawiali na stołki, jak tego Schnepfa i ciągnąć kasę podatki. Ci ludzie zapomnieli, że nam służą. Jeśli chcą kosić kasę to do prywatnych firm. W urzędach jest służba!
0 0
odpowiedź
User
ała
art 31.2 Małżonek ambasadora albo konsula kierującego urzędem konsularnym nie może podejmować
zatrudnienia poza granicami kraju w czasie pełnienia funkcji przez współmałżonka, z zastrzeżeniem ust.
1.


Ale ona nie była "zatrudniona poza granicami Polski". Pracodawca - TVP ma siedzibę w granicach Polski, więc była zatrudniona jak najbardziej w Polsce. A jedynie wysłana do wykonywania obowiązków na rzecz polskiego pracodawcę za granicą.

W tym przepisie o zakazie zatrudnienia poza granicami RR chodzi o to, żeby żona ambasadora nie pracowała "u obcego".
0 0
odpowiedź