SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Koniec multipleksów testowych w DVB-T2. Szef stacji nie wyklucza nacisków na szefa UKE

Prezes UKE nie zamierza wydawać nowych pozwoleń na działalność multipleksów eksperymentalnych naziemnej telewizji cyfrowej, nadawanych w DVB-T2/HEVC. Oznacza to, że niebawem Telewizja Media Narodowe zakończy emisję naziemną w Warszawie i Gdańsku. - To poważny problem dla nas - mówi Wirtualnemedia.pl Piotr Barełkowski, prezes TVMN.

Dołącz do dyskusji: Koniec multipleksów testowych w DVB-T2. Szef stacji nie wyklucza nacisków na szefa UKE

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Artur
MUXy eksperymentalne to od dawna przykrywka dla tańszej, czysto komercyjnej działalności.
6 1
odpowiedź
User
Defuxo
Mux4 Polsat pisać petycje powinien dać wszystkie kanały co lecą tam bezpłatne odkodować a jest 12 aż raczej.

5 2
odpowiedź
User
TT
Mux4 Polsat pisać petycje powinien dać wszystkie kanały co lecą tam bezpłatne odkodować a jest 12 aż raczej.


Chyba nie liczysz, że stacje takie jak Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Eleven Sports 1, Eleven Sports 2, Eurosport 1, Eurosport 2, Polsat News, TVN24, TVN Turbo, TVN Style nagle zostaną odkodowane (skoro nadawcy nie mają w tym żadnego interesu). Zresztą Polsat tak sam z siebie może co najwyżej odkodować swoje własne stacje.
Większa liczba stacji telewizyjnych i radiowych (kosztem ich gorszej jakości) w MUX4 jest zaszłością historyczną. Pierwotna decyzja rezerwacyjna zawierała określoną minimalną liczbę stacji (zapis był pomyślany z myślą o kanałach na urządzenia mobilne... w innej technologii i rozdzielczości, nikt wtedy nie przypuszczał, że Polsat zrobi sobie zwykły kodowany MUX z dekoderami stacjonarnymi).
4 0
odpowiedź