SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krzysztof Czabański: silne media publiczne leżą w interesie każdego obywatela (wywiad)

Nowa ustawa medialna wprowadzi powszechną opłatę audiowizualną w wysokości 10 zł miesięcznie, a wpływy na poziomie 1,5 mld zł rozdzieli nowy organ - Rada Mediów Narodowych. Jej członków na kilkuletnią kadencję wybiorą Sejm, Senat i prezydent - o planowanej reformie mediów publicznych opowiada Wirtualnemedia.pl Krzysztof Czabański, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz pełnomocnik rządu ds. reformy medialnej.

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Czabański: silne media publiczne leżą w interesie każdego obywatela (wywiad)

52 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
towarzysz
O ile czystki w TVP i PR to formalnosc, ciekawe jakie plany mają wobec regionalnych rozglosni PR i tzw. stacji miejskich (Radio Ram, MC Radio czy Radio Freee)?
odpowiedź
User
prydz
Wydaje się ze losy TVP i PR sa przesadzone, ale pytanie co z regionalnymi rodglosniami PR i stacjami miejskimi, MC w Poznaniu, Ram we Wrocku i Freee w Lublinie?
odpowiedź
User
Twoja sprawa
Po reformie spadnie dramatycznie oglądalność. Będzie decydowała uznana przez Władzę misyjność. Taka pułapka zaistniała np. w Izraelu czy Czechach. Droga była jednokierunkowa, bez możliwości powrotu. Abonament jednocześnie dał możliwość realizacji swoim, a to często widza nie interesuje. Zmarginalizuje to Telewizję Publiczną do 1-2% oglądalności, Nikt do porażki się nie przyzna, bo przecież produkujemy wybitne dzieła- słuszne. Tak było w tych krajach. Kanały o dużej oglądalności muszą łączyć prawa ekonomiczne z oglądalnością, połączoną z misją dla wszystkich widzów. Nie można oddawać reklamy w głównych kanałach. Wtedy jest szansa, że POLSAT i TVN nie otrzyma wysokiej łapówki za darmo.


Dlatego chcą zostawić reklamę jako jeden z mierników oglądalności, choć nie w takim patologicznym wymiarze jak teraz. Obecne media sięgnęły dna, nie da się tego gówna oglądać. Nie może być coś gorszego niż nieustanne nadawanie reklam z przerwą na głupkowaty serial i bełkotliwą, zakrzyczaną, służalczą publicystykę w wykonaniu ludzi-ćwoków.
odpowiedź