SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Małe kablówki: możemy zrezygnować z kanałów TVP, wskutek nowelizacji abonamentu tracimy klientów

Zarząd związku Mediakom, zrzeszającego głównie małe i średnie sieci kablowe, poinformował, że zlecił analizę prawną dotyczącą możliwości wyłączenia stacji Telewizji Polskiej z ofert dostawców, w związku z nowelizacją przepisów o abonamencie RTV. - Nasi abonenci są przeświadczeni, że ustawa już weszła i za chwilę przekażemy ich dane osobowe Poczcie Polskiej, a w ich domach pojawią się kontrolerzy - mówi Krzysztof Kacprowicz, prezes Mediakomu.

Dołącz do dyskusji: Małe kablówki: możemy zrezygnować z kanałów TVP, wskutek nowelizacji abonamentu tracimy klientów

94 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Polak
Niech sieci kablowe nie będą takie do przodu, bo jakby dbały o klienta, a nie walczyły z rządem, to zaproponowałyby możliwość rezygnowania z poszczególnych kanałów obniżając abonament z każdym odjętym kanałem. Zobaczylibyśmy wtedy, kto co chce oglądać. Płaci się za 120 kanałów, a są takie, na których jeszcze w życiu nic nie obejrzałem. Chętnie je bym wycofał.
odpowiedź
User
brysio
Hipokryzja z każdej strony. A jak była PO, to telewizja była lepsza? Skoro tak, to czemu wszyscy, którzy mieli telewizor i korzystali z telewizji migali się od abonamentu? Dlaczego skoro jest obowiązek rejestracji telewizora, to nikt go nie egzekwował? Np. poprzez rejestrację podczas zakupu (z kartami SIM, samochodami jakoś można).

Czy tak ciężko było wprowadzić jakąkolwiek opłatę, że teraz ludzie zaczynają jęczeć i szukają wymówek. Sorry, ale obowiązek płacenia abonamentu jest i wielkie święte oburzenie, że dane przekazują. Nie musieliby tego robić, gdyby Polacy zachowywali się uczciwie i rejestrowali odbiorniki jak tego wymaga prawo.

Banda kombinatorów i tyle. Jak oglądać to za darmo a jak ktoś chce zrobić porządek, przynajmniej częściowo to jęczenie. Co z tego, że nie obejmie wszystkich, skoro obejmie większą liczbę zobligowanych do płacenia abonamentu. Bo abonamentu RTV nie płaci się od korzystania a od możliwości. I nie idzie to tylko na telewizję, ale też na lokalne rozgłośnie radiowe, na ogólnopolskie kanały radiowe.

Ogarnijcie się ludzie i przestańcie jęczeć. W Niemczech czy Wielkiej Brytanii abonament jest dużo wyższy i nikt się nie bawi w unikanie.

Bo w ARD i BBC nie ma Holeckiej, Paczuskiej oraz wtylewizji?
odpowiedź
User
prawnik
No ciekaw jestem.
To by było mocne.

Faktyczny gest przecięcia Polski na dwa odrębne ludy we wspólnych granicach.


Polska już dawno podzielona została na dwa obozy gdzieś tak od 4 czerwca 89 r, nic nowego prawnik tu nie odkryłeś:)

(...) Jedyny sposób by teraz nie płacić abonamentu to nie posiadać kablówki/ satelity lub przekazać rejestrację odbiornika na starsza osobę w rodzinie jeśli ktoś ma możliwość


Jak już bawimy się w historię, to była podzielona od czasu ostatecznego ustalenia granic zaborów (od likwidacji Księstwa Warszawskiego). Co widać do tej pory na każdej mapie sympatii wyborczych. Ale nie chodzi mi o podział typu "struktura długiego trwania".
Chodzi mi o potencjalnie nową linię podziału nałożoną na stare podziały. (Bardzo potencjalną, bo nie sądzę, by do tego doszło). Podział na tych, którzy korzystaliby tylko z platform bez TVP i tych, co korzystaliby tylko z TVP (bo dalszą logiczną konsekwencją zaogniania sporu byłoby zniknięcie kanałów nie-TVP z MUX).

Ale jesteśmy Polakami i sposób "na dziadka" (obejście prawa) jest naszą podstawową reakcją kulturową.
odpowiedź