SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sztuczna inteligencja: coraz większa świadomość Polaków, ale mała wiedza o zastosowaniach

Wśród Polaków rośnie świadomość istnienia sztucznej inteligencji, ale mała jest ich wiedza na temat jej praktycznych zastosowań - wynika z badania InFuture Institute.

Dołącz do dyskusji: Sztuczna inteligencja: coraz większa świadomość Polaków, ale mała wiedza o zastosowaniach

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Paweł Borówka
Uciekanie przed sztuczną inteligencją i nowoczesnymi rozwiązaniami nie ma sensu. Postęp i tak będzie nas pchał w kierunku takich a nie innych rozwiązań. Tylko od nas zależy czy to będzie pozytywne doświadczenie. Nie ma co bać się takich innowacji, bo w założeniu nowe technologie, nowe możliwości mają pomagać w życiu człowieka. I tak się dzieje przecież. Ratują życie, pomagają w pracy w ciężkich warunkach. Innowacje z Boston Dynamics zaskakują. Ich roboty zmienią całkowicie podejście do robotyzacji. Każda dziedzina życia się rozwija i sięga po nowoczesne rozwiązania. Nawet w segmencie nudnej, wydawałoby się, księgowości nowoczesne rozwiązania są stosowane. Używa się nowoczesnych metod komunikacji (Skype, chaty), chmur do przechowywania danych, digitalizacji każdego dokumentu (InvoiceDigitizer), przetwarzania na serwerach itd. Wszystko po to by życie stało się łatwiejsze. Każda dziedzina życia będzie coraz bardziej cyfrowa, coraz bardziej innowacyjna. To wymusza rynek i my sami. Chcemy więcej, szybciej, łatwiej i tworzymy rozwiązania które to własnie robią. Od tego nie uciekniemy i dobrze.
odpowiedź
User
Do Paweł Borówka:
No tak, bo najlepiej to przyglądać się biernie i machać ręką na wszystko, przez takie właśnie podejście jak Pan prezentuje nic nie będzie dobrze, dalej będzie taki społeczny marazm i tylko byle gnać do przodu, po trupach do celu, zapomnieć o przeszłości, mieć wiecznie fetysz na punkcie technologii i cyfryzacji. Poprzez naszą chęć do spłycania życia, ulepszania za wszelką cenę doprowadzimy do rozleniwienia społecznego, bo maszyny mają za nas chodzić do pracy, mają zamiast nas myśleć - takiej wizji chcemy?. Nie można przyzwalać na takie podejście - to jest zbrodnia przeciw ludzkości, zbrodnia z zaniedbania, bo jeśli można temu przeciwdziałać to powinno się przeciwdziałać. Są kwestie, gdzie postęp jest ważny, jak medycyna, transport ale są też i takie, jak na przykład komunikacja międzyludzka, która nie powinna być modyfikowana w żaden sposób, bo ludzie zmieniają się przez to w drastyczny sposób. Ludzkiej natury nie da się oszukać, prędzej czy później każdy zrozumie, że ten maniakalny postęp zmierza do niczego, do reszty zohydzimy naturalne życie wprowadzając nadmierną ingerencję technologii. Na własne życzenie tworzymy sobie mur, który jeszcze bardziej nas podzieli. Zamiast przyklaskiwać postępowi maniakalnemu należy go bojkotować i czym prędzej wydać na banicję. Na zmianę podejścia nie jest za późno i Pan też powinien o tym wiedzieć, zanim zacznie Pan żałować tego co Pan napisał.
odpowiedź