Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce
Zetka jako pierwsza postawiła na codzienną listę przebojów, ale to w RMF-ie wymyślili, by głosować na "hop" i na "bęc". Janusz Weiss dzwonił w "bardzo nietypowej sprawie", czym bawił nie tylko słuchaczy, ale i urzędników. Z kolei DeDektyw Inwektyw z Radia Wawa zmieniał głos i używał dziwacznych pseudonimów, a jego audycje wydano nawet na płytach. Nocą słuchacze "JW23" nie mogli zasnąć, bo prowadzący wymyślali takie rzeczy na antenie, że trudno było się oderwać od radia.
Nowy zarząd Polskiego Radia odwołał m.in. dyrektora IAR Pawła Piszczka i szefa PR24 Krzysztofa Świątka. Polskie Radio 24 z kolei nadal nadaje i można usłyszeć tam krytyczne komentarze dotyczące zachodzących obecnie zmian w mediach publicznych.
Znany aktor Jerzy Stuhr będąc pod wpływem alkoholem doprowadził do kolizji z motocyklistą. - Kiedy osoba o takim profilu znajduje się w sytuacji jednoznacznie świadczącej o braku odpowiedzialności - nieistotne, że zapewne chwilowym - straty są ogromne. Na dodatek postać z takim dorobkiem zawodowym i życiowym ma - paradoksalnie - ograniczoną możliwość korzystania ze środków służących sanacji wizerunku - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Rafał Czechowski, managing director Imago PR.
W tym tygodniu w “Pytaniu na śniadanie” pojawi się kolejna nowa para prowadzących. To wracająca do TVP Beata Tadla i Tomasz Tylicki, związany od lat ze śniadaniówką Dwójki - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Nowych gospodarzy zobaczymy w programie śniadaniowym TVP2 już w najbliższą sobotę.
Wbrew poprzednim zapewnieniom, Wydawnictwo Bauer zdecydowało o zamknięciu w sumie 34 tytułów prasowych. Wypowiedzenie otrzymało 27 pracowników - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl. Firma żegna się się też z dziennikarzami "CD Action" i "PC Format", ale nie przesądziła jeszcze o zakończeniu wydawania tych pism.
Bartosz Cebeńko, dotąd związany z Grupą Polsat Plus, od lutego br. dołączy do Telewizji Polskiej. Będzie prowadzić „Teleexpress” w TVP1, a także serwisy informacyjne w TVP Info - dowiedział się nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl.
W środę Telewizja Polska skierowała do warszawskiej prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Łukasza Jankowskiego współpracującego z Telewizją Republika. Jankowski na antenie stacji zasugerował Michałowi Adamczykowi, że powinien siłowo wejść do siedziby TVP.
TV Republika kupiła nowe kamery, cyfrowe stoły dźwiękowe, a niedługo zainwestuje w profesjonalne oświetlenie studiów. Stacja ma być dostępna wszędzie w jakości HD. - Naszym celem jest przegonienie TVN24 i do tego są potrzebne inwestycje nie tylko programowe, ale także technologiczne - mówi Wirtualnemedia.pl Jarosław Olechowski, szef wydawców TV Republika.
Do Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i rozgłośni regionalnych dotarło 425 mln zł z rezerwy celowej. Na co zostaną przeznaczone środki? – Na realizację misji publicznej zapisanej w karcie powinności i planach finansowo-programowych zaakceptowanych jeszcze w grudniu przez KRRiT, czyli na to, na co KRRiT wstrzymała pieniądze z abonamentu – mówi Wirtualnemedia.pl likwidator Polskiego Radia.
Dziennikarze „Panoramy” napisali list ws. warunków pracy, w jakich przyszło im obecnie tworzyć program. - To pismo było, to prawda, ale odpowiedź przyszła błyskawicznie - przekazał nam anonimowy dziennikarz „Panoramy”.
Likwidator Telewizji Polskiej Daniel Gorgosz przesłał do szefa KRRiT projekt Karty Powinności na lata 2025-2029. Według dokumentu zniknąć ma 7 kanałów, których wyniki oglądalności nie są zadowalające. W projekcie z corocznym budżetem ujęto natomiast TVP 4K.
Od ponad dwóch tygodni Telewizja Republika osiąga rekordową oglądalność także na swoim kanale youtube’owym, gdzie stream stacji ogląda równocześnie nawet ok. 20 tys. użytkowników. Kanał zyskał ponad prawie 250 tys. nowych subskrybentów.
Nową edycję teleturnieju muzycznego „Jaka to melodia?” z udziałem Norbiego ogląda średnio 1,16 mln osób. TVP1 w czasie nadawania programu zajmuje drugie miejsce w rynku telewizyjnym w 4+ i trzecie w 16-49.
Z internetowym Radiem 357 rozstaje się Ernest Zozuń, od niedawna prowadzący „Oko na świat” w TVP Info. Wyjaśnia, że warunki dalszej współpracy są dla niego nieakceptowalne. - Próbowaliśmy zmniejszyć zaangażowanie Ernesta u nas, ograniczając je do cyklu „Radio Świat” - ale Ernest nie skorzystał z tej propozycji - opisuje zarząd Radia 357.
Nowy serial paradokumentalny TVN „Szkoła” po trzech pierwszych odcinkach ogląda średnio 880 tys. osób. Choć produkcja traci widzów, to stacja w czasie jej emisji jest liderem rynku telewizyjnego.
Hanna Lis w najbliższych dniach złoży w sądzie pozew przeciwko Wydawnictwu Bauer i redaktorom naczelnym jego pism m.in.: "Na Żywo", "Show", "Rewia", "Życie na gorąco", "Twoje imperium", "Świat i ludzie".
„Gazeta Wyborcza” (Agora) opublikowała w poniedziałek tekst, w którym ujawniono homoseksualną orientację pierwszego prezesa Sądu Najwyższego Kamila Zaradkiewicza. Wywołało to lawinę krytycznych komentarzy. - Ultrapuryści, oskarżający nas o "wyoutowanie" Zaradkiewicza, chyba po prostu zatrzymali się na jednym zdaniu z artykułu liczącego prawie trzy kolumny, tekst nie jest o geju - odpowiada autor tekstu Wojciech Czuchnowski.
Kuba Jonczyk, szef podcastów Radia 357, odchodzi z internetowej rozgłośni - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Dziennikarz ma dołączyć do radiowej Trójki.
W 2009 roku przekroczyliśmy nasze plany przychodowe i jednocześnie był to wynik lepszy od tego, który osiągnęliśmy w 2008 roku - mówi powściągliwie w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Arkadiusz Pernal, prezes Naszej-Klasy.
Informacyjna Agencja Radiowa wypowiada lokalnym stacjom umowy na dźwiękowe serwisy informacyjne - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Szukamy oszczędności, a produkcja tych serwisów przekraczała niestety zyski - tłumaczy likwidator Polskiego Radia Paweł Majcher.