|
|
|
|
|
|
|
Korespondent TVN Andrzej Zaucha wycofany z Rosji
TVN zdecydował, że jego korespondent Andrzej Zaucha nie będzie na razie przygotowywał relacji z terytorium Rosji - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Jedną z przyczyn są uchwalone w piątek przepisy, zgodnie z którymi za rozpowszechnianie informacji o wojsku, które władza uzna za fałszywe, grozi do 25 lat więzienia.
więcej
|
Do UKE wpłynął wniosek w sprawie MUX-4 Polsatu. ,,Niewielkie zmiany"
Do Urzędu Komunikacji Elektronicznej wpłynął wniosek należącej do Polsatu spółki Info-TV-FM, operatora MUX-4 naziemnej telewizji cyfrowej. Witold Tomaszewski, pełniący obowiązki rzecznik prasowy UKE zdradza Wirtualnemedia.pl, że pismo dotyczy zakresu programowego multipleksu.
więcej
|
,,Prawdziwe motywy" nowym serialem TV Puls. Premiera 4 kwietnia
Trwają zdjęcia na planie nowego codziennego paradokumentalnego serialu kryminalnego „Prawdziwe motywy”, który trafi do ramówki TV Puls 4 kwietnia - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Za realizację projektu odpowiada Constantin Entertainment Polska.
więcej
|
Ruszyła kampania promująca HBO Max. ,,33 proc. zniżki na zawsze"
Na ulicach polskich miast pojawiły się billboardy promujące ruszający we wtorek serwis streamingowy HBO Max. Spoty nowej platformy są dostępne pod adresem hbomax.com. Emitują je też kanały HBO, HBO 2 i HBO 3. Nadawca informuje m.in. o promocji towarzyszącej startowi i chwali się najciekawszymi składnikami oferty.
więcej
|
Skarga do KRRiT na pasek TVP Info "nuklearny atak Putina na Ukrainę". TVP: nieprecyzyjna belka
Troje członków rady programowej Telewizji Polskiej wniosło skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na naruszenie ustawy o radiofonii i telewizji przez publicznego nadawcę. Chodzi o belkę informacyjną o ataku nuklearnym na Ukrainę, którą TVP Info pokazała w miniony piątek. - Nie może być miejsca na taką nieodpowiedzialność i brak profesjonalizmu - napisano w skardze.
więcej
|
,,M jak miłość", ,,Wiadomości" i olimpijski konkurs skoków hitami lutego
Największą widownię w zeszłym miesiącu zgromadziły: serial „M jak miłość”, dziennik „Wiadomości” oraz olimpijski konkurs skoków - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.
więcej
|
Testowy multipleks DVB-T2/HEVC Polsatu dostępny w kolejnym mieście
Należąca do Polsatu spółka BCAST uruchomiła eksperymentalną emisję w standardzie DVB-T2/HEVC w kolejnym mieście. Do Warszawy i Wrocławia dołączył Gdańsk. Testowo jest dostępnych 7 kanałów telewizyjnych.
więcej
|
Disney+ zaoferuje tani pakiet z reklamami
Serwis streamingowy Disney+ będzie można subskrybować w niższej cenie, jeśli zgodzimy się na wyświetlanie reklam. Amerykański koncern poinformował, że tańszy pakiet pojawi się pod koniec 2022 roku w Stanach Zjednoczonych, a w 2023 roku zostanie wdrożony w innych krajach.
więcej
|
TVN Grupa Discovery zapłaci prawie 15 mln zł za koncesję dla TVN7
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała koncesję TVN7. TVN Grupa Discovery za dalsze nadawanie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej zapłaci prawie 15 mln zł. Wpływ na wysokość opłat ma zasięg stacji, a MUX-2 wykorzystywany przez TVN7 dociera do 98,8 proc. populacji.
więcej
|
Początek końca telewizji satelitarnej? ,,Dramatyczne spadki"
Prezes amerykańskiej platformy satelitarnej Dish Network stwierdził, że bez fuzji z DirecTV obie firmy po prostu stopnieją. Jego firma tylko w ciągu kwartału straciła 273 tys. abonentów. Eksperci w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zauważają, że trend zza oceanu powoli dociera do Polski.
więcej
|
Kto ogląda ,,Wydarzenia" w Telewizji Polsat?
Program informacyjny Telewizji Polsat „Wydarzenia” w 2021 roku chętniej oglądały kobiety niż mężczyźni. Wśród widowni dziennika dominują osoby starsze i emeryci. Rośnie udział osób o wysokich dochodach, z wykształceniem wyższym oraz kadry zarządzającej - szczegółowy raport Wirtualnemedia.pl.
więcej
|
Music Box Polska nie nadaje rosyjskich piosenek, nasz oddział pomaga w nadawaniu stacji na Ukrainie
Polska wersja kanału Music Box od początku wojny w Ukrainie nie emituje utworów rosyjskich wykonawców. Nasz oddział pomaga w nadawaniu Music Box na Ukrainie. - Wspieramy naszych ukraińskich kolegów, jak tylko możemy w tej bardzo trudnej sytuacji - komentuje nam Kamil Bernacki, PR manager w Music Box Group.
więcej
|
Reporterzy bez Granic: ostrzeliwanie przez Rosjan wież telewizyjnych to zbrodnia wojenna
Organizacja Reporterzy bez Granic (RSF) wniosła skargę przeciwko Rosji do Międzynarodowego Trybunału Karnego za umyślny ostrzał wież telewizyjnych, co wedle RSF stanowi zbrodnię wojenną - poinformowała w niedzielę turecka agencja Anatolia za oświadczeniem organizacji.
więcej
|
Nowy kanał w ofercie Canal+ online
Serwis streamingowy Canal+ online dołączył do oferty kanał informacyjny Ukraina 24 z najświeższymi informacjami o rosyjskiej inwazji w języku ukraińskim. Ponadto Canal+ informuje o produkcjach dostępnych w ramach wideo na żądanie dotyczących Rosji. Wcześniej nadawca m.in. podświetlił swoją siedzibę na żółto i niebiesko, nawiązując do flagi Ukrainy.
więcej
|
Rynek reklamy telewizyjnej w lutym wzrósł o 4 proc. Polsat liderem
Cennikowe wpływy reklamowe telewizji w lutym 2022 roku względem analogicznego okresu rok wcześniej zwiększyły się o 4,15 proc. Liderem przychodów z reklam był Polsat. Najwięcej na spoty telewizyjne wydała firma Aflofarm - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
więcej
|
"Million Dollar Island" - nowe przygodowe reality show
Telewizja NBC pokaże w USA nowe przygodowe reality show "Million Dollar Island", w którym 100 uczestników trafia na bezludną, tropikalną wyspę, z zadaniem przetrwania przez blisko dwa miesiące.
więcej
|
Piotr Kwiecień po 9 latach odszedł z rady nadzorczej Telewizji Republika
Z radą nadzorczą Telewizji Republika pożegnał się Piotr Kwiecień. Był członkiem rady od założenia spółki na początku 2013 roku.
więcej
|
Były szef TVP3 Opole w radzie nadzorczej państwowej Grupy Azoty ZAK
Do rady nadzorczej Grupy Azoty ZAK, spółki zależnej państwowego holdingu, został powołany Mateusz Magdziarz, do końca ub.r. dyrektor TVP3 Opole. W styczniu br. został prezesem państwowej firmy produkującej obuwie specjalistyczne.
więcej
|
Polsat News w poniedziałek nada specjalne wydanie ,,W rytmie dnia" z Przemyśla
W poniedziałek, 7 marca Polsat News nada specjalne wydanie programu „W rytmie dnia”, który będzie realizowany z Przemyśla.
więcej
|
5G ma zrewolucjonizować pracę dziennikarzy telewizyjnych
Niemiecka telewizja komercyjna RTL i operator telekomunikacyjny Deutsche Telekom pracują nad rozwiązaniem, które ma ułatwić przygotowywanie wejść na żywo i transmisji. Stanie się to możliwe dzięki tak zwanemu „plasterkowaniu” sieci 5G. Zamiast kilkutonowego wozu satelitarnego do wysokiej jakości transmisji ma wystarczyć smartfon.
więcej
|
Włoskie służby zajęły wille prokremlowskiego dziennikarza Władimira Sołowjowa
Włoska Gwardia Finansowa zajęła warte łącznie ok. 140 mln euro nieruchomości i jachty rosyjskich oligarchów Aliszera Usmanova, Aleksieja Mordaszowa i Giennadija Timczenki, a także Władimira Sołowjowa, dziennikarza propagandowej stacji telewizyjnej Rossija 1 (Channel One Russia).
więcej
|
Marcin Prokop z książką o samochodach
9 marca ukaże się książka „Gaz do dechy! Odjazdowe opowieści o samochodach” (SIW Znak) autorstwa Marcina Prokopa. Jej odbiorcami mają być głównie dzieci, zaczynające interesować się motoryzacją. - Sam kiedyś byłem takim dzieciakiem, więc dobrze wiem, co interesuje młodych czytelników - zaznacza Prokop.
więcej
|
"Sługa narodu" z prezydentem Ukrainy w roli głównej hitem na YouTube. Telewizje walczą o prawa do serialu
Wołodymyr Zełenski zanim został prezydentem Ukrainy był m.in. komikiem i aktorem. Zagrał główną rolę w serialu "Sługa narodu", który w ostatnich dniach zyskał ogromną popularność w serwisie YouTube, a o prawa do jego emisji walczą telewizje na całym świecie.
więcej
|
Media wycofują dziennikarzy z Rosji po ustawie o "fałszywych" informacjach
Brytyjska publiczna stacja BBC poinformowała w piątek o zawieszeniu pracy wszystkich swoich dziennikarzy w Rosji, co jest reakcją na przyjętą w tym kraju ustawę, zgodnie z którą za rozpowszechnianie "fałszywych" informacje o rosyjskich sił zbrojnych grozi nawet 15 lat więzienia. Także amerykańska sieć CNN poinformowała o zawieszeniu nadawania w Rosji, a telewizja publiczna CBC Kanady i agencja Bloomberg podały, że przerywają nadawanie z tego kraju.
więcej
|
353 tys. widzów nowych odcinków ,,BrzydUli" w TVN7
Emitowaną w Siódemce „BrzydUlę” na początku 2022 roku ogląda średnio 353 tys. widzów. Produkcja ma niższe wyniki od średnich długookresowych udziałów stacji - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.
więcej
|
Dziennikarze Sky News ostrzelani w rosyjskiej zasadzce pod Kijowem
Ekipa reporterska Sky News została ostrzelana w rosyjskiej zasadzce pod Kijowem. Dziennikarz Stuart Ramsay odniósł obrażenia.
więcej
|
Chińskie stacje nie pokażą meczów piłkarskiej ligi angielskiej, bo zapowiedziano demonstracje na rzecz Ukrainy
Dwaj chińscy nadawcy telewizyjni, posiadający prawa do transmisji z angielskiej Premier League, nie pokażą meczów najbliższej kolejki ze względu na zapowiadane na stadionach demonstracje solidarności z Ukrainą, która odpiera agresję wojsk rosyjskich.
więcej
|
W TVN rusza nowy show ,,Mask Singer"
W sobotę, 5 marca TVN rozpocznie emisję pierwszej polskiej edycji „Mask Singer”, która będzie nadawana w sobotnim prime-time. Show poprowadzi Michał Meyer, a jurorami będą Kuba Wojewódzki, Joanna Trzepiecińska, Julia Kamińska oraz Kacper Ruciński.
więcej
|
KRRiT zakazuje kolejnych rosyjskich i białoruskich kanałów telewizyjnych
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o wykreśleniu z rejestru operatorów kablowych i platform satelitarnych kolejnych kanałów w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. Do zakazanych stacji dołączyły Pierwyj Kanał (Channel One Russia) i Białoruś 24 (TV Białoruś).
więcej
|
W Chersoniu Rosjanie zaczęli transmitować 24 rosyjskie kanały telewizyjne
W Chersoniu Rosjanie uruchomili nadawanie 24 rosyjskich kanałów telewizyjnych i trzech stacji radiowych - poinformował w piątek portal RBK.
więcej
|
Rosja ogranicza dostęp do portalu BBC, Facebooka, Deutsche Welle i Radia Swodoba
W Rosji pojawiły się problemy z dostępem do serwisu BBC Russian; podobnych trudności doświadczają też m.in. Radio Swoboda czy Deutsche Welle oraz media społecznościowe, w tym Facebook - poinformował w piątek brytyjski serwis.
więcej
|
Anna Słoboda odchodzi z Grupy TVN Discovery. Odpowiadała za ściganie piratów w sieci
Z TVN Grupa Discovery odchodzi szefowa działu zarządzania zasobami online, Anna Słoboda. Z firmą związana była nieprzerwanie przez 15 lat. - Bogatsza o cenne doświadczenia i kilku przyjaciół, zamykam ten rozdział - napisała na LinkedIn. Jak wskazuje - zwiąże się biznesowo z Rafałem Brzoską.
więcej
|
TVP Info krytykowane za pasek o "ataku nuklearnym" po ostrzelaniu ukraińskiej elektrowni atomowej
Po nocnym ataku Rosjan na elektrownię atomową w Ukrainie w TVP Info widzowie mogli przeczytać na "pasku": "Nuklearny atak Putina na Ukrainę". Ten przekaz skrytykował m.in. Szymon Kardaś z Ośrodka Studiów Wschodnich. Stacja szybko poprawiła błąd.
więcej
|
KRRiT weryfikuje wszystkie zarejestrowane w Polsce rosyjskie i białoruskie stacje telewizyjne
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w koordynacji z Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa Januszem Cieszyńskim prowadzi w trybie pilnym weryfikację wszystkich rosyjskich i białoruskich kanałów telewizyjnych rozprowadzanych w Polsce - czytamy w komunikacie KRRiT.
więcej
|
Przyszłość logistyki: Zbliżamy się do ostatniej mili? Ludzkość stara się rozwiązać problemy z infrastrukturą od samego początku swojego istnienia. Celem jest ciągły postęp w zakresie podstawowych wskaźników - szybkości, bezpieczeństwa, niezawodności, pojemności, wydajności - niezależnie od tego, czy chodzi o transport towarów, ludzi, czy przesyłanie danych i informacji w formie fizycznej i elektronicznej. W złożonym łańcuchu logistycznym ostatnie ogniwo - czyli dostawa do konsumenta końcowego - staje się coraz ważniejsze. Czy jest to obszar, który określi przyszłość całej branży? materiał partnerskiwięcej |
|
|
|
Miesięcznie ponad 2 mln użytkowników i ponad 6 mln odsłon.
|
|
|
Ponad 210 tys. obserwujących w social media.
|
|
|
Ponad 50 tys. czytelników newslettera.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Radiowa Dwójka bez rosyjskiej muzyki. "Bandycka napaść niszczy wszystkie wartości"
Radiowa Dwójka od końca lutego nie emituje na antenie rosyjskiej muzyki, za to prezentuje muzykę ukraińską. - Bandycka napaść na Ukrainę niszczy wszelkie wartości. Świat Kultury nie może pozostawać obojętny. Dwójka jednoczy się z Ukrainą - przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl szefowa anteny, Małgorzata Małaszko-Stasiewicz. Podobnie na agresję reagują też inne anteny Polskiego Radia.
więcej
|
|
Szef informacji Radia ZET: Andrzej Stankiewicz zachował się wzorowo wobec posła Kowalskiego
W niedzielę Andrzej Stankiewicz wyprosił ze studia „7. Dnia Tygodnia w Radiu ZET”, emitowanej też w Onecie, posła Solidarnej Polski Janusza Kowalskiego, a na profilu twitterowym audycji opublikowano zdjęcie z notatkami pozostawionym przez polityka. - Andrzej Stankiewicz zachował się wzorowo. Kartka z notatkami jest po prostu groteskowa i tyle - komentuje Marek Czyż, dyrektor działu informacji Radia ZET.
więcej
|
|
Wojna w Ukrainie, a w Trójce Ciechański cytuje weselny przebój i opowiada o "filmach typu fikołki"
"Moja ciocia z Ciechocinka robi siusiu co godzinka" - cytuje biesiadny hit na antenie Trójki Łukasz Ciechański, jej prezenter i szef muzyczny. Drugiego dnia inwazji na Ukrainę w programie "Trzy strony dźwięku" opowiada też o kocie, który "siedzi w papryce, którą całą zeżarł i ciągle ją wywraca" i o "zabawnym sposobie na trollowanie Rosjan". Dyrektor Trójki zapowiada wyciągnięcie "stosownych konsekwencji służbowych" wobec dziennikarza.
więcej
|
|
Konkurs z przekleństwami na antenie Antyradia. "Cieszy duża liczba prawidłowych odpowiedzi"
W czwartkowym wydaniu audycji "Makakofonia" na antenie Antyradia zadano słuchaczom pytanie konkursowe zawierające wulgaryzmy. Prowadzący zaznaczył na antenie, że przeprasza za to Krajową Radę Radiofonii i Telewizji i Radę Mediów Narodowych.
więcej
|
|
Radio Lublin z audycjami dla uchodźców z Ukrainy
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji informuje, że kolejni nadawcy angażują się w pomoc Ukraińcom. Polskie Radio Lublin wprowadziło na antenę dodatkowe audycje i treści internetowe w języku ukraińskim, adresowane do stale napływających z Ukrainy uchodźców.
więcej
|
|
Rosną ceny reklam w stacjach Eurozetu i Audytorium 17
Eurozet, właściciel Radia Zet i Antyradia podnosi dzisiaj ceny reklam w swoich stacjach - średnio o ponad 9 proc. Więcej trzeba też zapłacić za reklamy w rozgłośniach regionalnych Audytorium 17.
więcej
|
|
Andrzej Stankiewicz wyprosił posła Solidarnej Polski z ,,7. Dnia Tygodnia w Radiu ZET" po sprzeczce nt. Tuska
W audycji „7. Dnia Tygodnia w Radiu ZET”, emitowanej też w Onecie, prowadzący Andrzej Stankiewicz posprzeczał się z posłem Solidarnej Polski Januszem Kowalskim, który krytykował posła PO Pawła Kowala i przekonywał o odpowiedzialności Donalda Tuska za niekorzystną dla naszego kraju umowę z rosyjskim Gazpromem.
więcej
|
|
Polskie Radio uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia
W związku z dużą liczbą uchodźców z Ukrainy, którzy na skutek napaści Rosji na ich kraj uciekli i nadal uciekają do naszego kraju, Polskie Radio tymczasowo uruchomiło transmisję w czasie rzeczywistym sygnału Ukraińskiego Radia poprzez nadajniki cyfrowe w technologii DAB+.
więcej
|
|
RMF FM dystansuje konkurencję w Lublinie. Radio ZET wyprzedziło Eskę
Liderem słuchalności w Lublinie w okresie od sierpnia ub.r. do stycznia br. było RMF FM. Podium w tej fali uzupełniają Radio ZET i Złote Przeboje Puls - wynika z badań słuchalności radia.
więcej
|
|
Ponad 150 polskich rozgłośni zagrało równocześnie ,,Give Peace a Chance"
W piątek o godz. 8.45 ponad 150 polskich rozgłośni nadało równocześnie piosenkę Johna Lennona „Give Peace a Chance”. To wyraz protestu przeciwko rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
więcej
|
|
KRRiT weryfikuje wszystkie zarejestrowane w Polsce rosyjskie i białoruskie stacje telewizyjne
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w koordynacji z Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa Januszem Cieszyńskim prowadzi w trybie pilnym weryfikację wszystkich rosyjskich i białoruskich kanałów telewizyjnych rozprowadzanych w Polsce - czytamy w komunikacie KRRiT.
więcej
|
|
Skuteczne
pozycjonowanie w konkurencyjnej branży - działania SEO dla mFinanse - case
study
Branża finansowa jest jednym z najbardziej konkurencyjnych obszarów w SEO.
Mimo to agencja MBridge - Marketing Experts zdobyła widoczność na ponad 500
fraz ofertowych dla mFinanse, w tym na bardzo konkurencyjne frazy związane z
kalkulatorami kredytowymi. W case study przeczytasz o szczegółach współpracy
i poznasz podstawowe elementy zastosowanej strategii. materiał partnerskiwięcej
|
|
|
|
Milka, Pepsi, McDonald's, Burger King czy KFC wciąż działają w Rosji. "Straty wizerunkowe mniejsze niż biznesowe"
Kolejne globalne marki ogłaszają, że w konsekwencji inwazji Rosji na Ukrainę rezygnują z prowadzenia biznesu na rosyjskim rynku. To m.in. Microsoft, Visa, Mastercard, Zara, IKEA czy H&M. Są nadal takie, które biznesową działalność w Rosji kontynuują. - O ile czasowa zmiana logo na tęczowe czy wypuszczenie ekologicznej butelki sprzyjają podnoszeniu obrotu, o tyle przyłączenie się do oddolnych sankcji i wyłączenie tak dużego rynku, jakim jest Rosja, obrót ten druzgoczą. I nie łudźmy się: również w tym przypadku wiele firm dokładnie przeliczyło, co wygeneruje większe straty - rezygnacja z wielkiego rosyjskiego rynku, czy czasowe problemy wizerunkowe w świecie Zachodu - uważa Marek Gonsior, doradca marki i niezależny konsultant.
więcej
|
Agencje z Rosji wykluczone z Cannes Lions Festival, Ukraina bez opłat w konkursie
Organizatorzy międzynarodowego festiwalu reklamowego Cannes Lions zdecydowali, że w związku z inwazją Rosji na Ukrainę rosyjskie agencje reklamowe zostają wykluczone z udziału w tym konkursie reklamowym. Z kolei agencje reklamowe z Ukrainy zostaną zwolnione z opłat.
więcej
|
Rosną ceny reklam w stacjach Eurozetu i Audytorium 17
Eurozet, właściciel Radia Zet i Antyradia podnosi dzisiaj ceny reklam w swoich stacjach - średnio o ponad 9 proc. Więcej trzeba też zapłacić za reklamy w rozgłośniach regionalnych Audytorium 17.
więcej
|
Antyputinowskie plakaty na centralnych ulicach Madrytu
Centralne ulice Madrytu zapełniły się tysiącami biało-czarnych plakatów przedstawiających karykaturę prezydenta Rosji Władimira Putina z włosami i wąsami a la Hitler i z napisami po angielsku oraz rosyjsku: „Stop wojnie”.
więcej
|
Holding reklamowy WPP zaprzestaje działalności w Rosji
Holding reklamowy WPP, do którego należą takie agencje jak m.in. VMLY&R, Ogilvy, Grey, GroupM, Mindshare, Mediacom, Wavemaker, Essence, Hill&Knowlton Strategies poinformował, że rezygnuje z prowadzenia działalności w Rosji. Firma ma tam ok. 1400 pracowników. - Bieżąca obecność WPP w Rosji byłaby sprzeczna z naszymi wartościami jako firmy - uzasadniono decyzję.
więcej
|
Rynek reklamy telewizyjnej w lutym wzrósł o 4 proc. Polsat liderem
Cennikowe wpływy reklamowe telewizji w lutym 2022 roku względem analogicznego okresu rok wcześniej zwiększyły się o 4,15 proc. Liderem przychodów z reklam był Polsat. Najwięcej na spoty telewizyjne wydała firma Aflofarm - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.
więcej
|
Współzałożycielka Pussy Riot dzięki NFT zdobyła 6,7 mln dolarów dla Ukrainy
Nadieżda Tołokonnikowa, współzałożycielka znanej z protestów politycznych i prowokacji obyczajowych rosyjskiej grupy feministycznej Pussy Riot, wystawiła 10 tys. tokenów NFT przedstawiających flagę Ukrainy na aukcję, z której dochód zostanie przekazany na pomoc ofiarom rosyjskiej inwazji.
więcej
|
Gdańsk podpisał umowę z Lechią. Klub dostanie 20,3 mln zł netto za promocję miasta
Miasto Gdańsk i klub piłkarski Lechia Gdańsk przedłużyły współpracę do 31 maja 2024 r. Lechia za działania promocyjne na rzecz miasta otrzyma dokładnie takie samo wynagrodzenie jak w poprzednich sezonach.
więcej
|
Mateusz Gessler ambasadorem marki Florina
„Florina. W kuchni rządzi rodzina.” - pod takim hasłem rusza kampania reklamowa marki Florina, której ambasadorem jest szef kuchni Mateusz Gessler.
więcej
|
Netflix ma nową szefową marketingu
Marian Lee została nową dyrektorką marketingu Netflixie. Zastąpi Bozomę Saint John, która pełniła tę funkcję od 2020 roku.
więcej
|
Właściciel Zary zamyka 502 sklepy w Rosji i platformę internetową
Hiszpańska spółka Inditex, właściciel odzieżowych marek Zara, Bershka, Massimo Dutti i Pull&Bear wstrzymała działalność w Rosji, zamykając 502 sklepy stacjonarne oraz zaprzestając sprzedaży online.
więcej
|
Właściciel marki odzieżowej Reserved zawiesza działalność w Rosji
Zarząd spółki LPP, do której należą odzieżowe marki Reserved, Cropp, House, Sinsay i Mohito zdecydowała o zawieszeniu działalności w Rosji. Nie będzie tam dostarczać swoich towarów.
więcej
|
Visa i Mastercard zawieszają część usług w Rosji
W sobotę amerykańskie koncerny płatnicze Visa i Mastercard ogłosiły, że wstrzymują działalność operacyjną w Rosji, jako powód wskazując agresję militarną kraju na Ukrainę.
więcej
|
Pantone oddaje hołd ukraińskim barwom narodowym
"Wolny błękit, energetyzująca żółć" - tak o barwach flagi narodowej Ukrainy pisze Pantone.
więcej
|
LINK4 wybacza pierwszą małą szkodę z AC „Wybaczamy pierwszy dzwon” – brzmią słowa najnowszego przeboju LINK4. To oferta promocyjna skierowana do wszystkich klientów, którzy do końca marca zdecydują się zawrzeć umowę pakietową na OC/AC, a przez trzy ostatnie lata mogą się pochwalić bezszkodową jazdą. materiał partnerskiwięcej |
|
|
"Nie" dostało propozycję wywiadu z ambasadorem Rosji za ,,dodatkową gratyfikacją". Wicenaczelny: odmówiłem
Do redakcji tygodnika "Nie" dotarł wysłannik, proponując Wywiad z ambasadorem Rosji i obiecując „dodatkową gratyfikację” - stwierdził zastępca redaktora naczelnego pisma Przemysław Ćwikliński. Podkreślił, że odmówił, wysyłając oferenta m.in. do tygodnika "Sieci". Tydzień temu "Sieci" zamieściły rozmowę z ambasadorem Rosji, także wspominając o tajemniczym pośredniku.
więcej
|
Patryk Michalski: reporter wojenny wraca (na chwilę) do domu
Gdy są na miejscu, nie śpią nieraz przez 40-50 godzin, potem szybka regeneracja, hełm na głowę – i wybiegają ze schronu, czasem wbrew regułom bezpieczeństwa, obowiązującym cywili. Na miejscu trzymają się razem, a barwy redakcyjne nie mają wówczas najmniejszego znaczenia. Pomoc koledze z Polski, czy innego kraju, jest naturalną rzeczą dla wojennego korespondenta. W Ukrainie dziennikarzy z Polski, relacjonujących wojenny teatr pracuje w tej chwili kilkunastu. Niektórych redakcje właśnie ściągają ich do domu.
więcej
|
,,Do Rzeczy" musi przeprosić Leszka Szymkowskiego za zarzut nierzetelności
Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że wydawca i redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy” (Orle Pióro) mają przeprosić Leszka Szymkowskiego za tekst z 2014 roku, opisujący jego proces z Cezarym Gmyzem. Jednocześnie oddalono roszczenia finansowe. Obie strony rozważają apelację.
więcej
|
Miliardy na kontach rosyjskich oligarchów pod lupą szwajcarskich mediów
Rosyjscy oligarchowie od lat gromadzą miliardy na szwajcarskich kontach bankowych. Wśród znajdują się osoby, których aktywa w wyniku ostatnio nałożonych sankcji zostały zamrożone - podał "Tages Anzeiger".
więcej
|
Media: w ostatnim tygodniu były trzy próby zamachu na Wołodymyra Zełenskiego
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przeżył w ciągu ostatniego tygodnia co najmniej trzy próby zamachu - podał w piątek brytyjski dziennik "The Times", dodając, że przed końcem tego tygodnia zapewne podjęta zostanie kolejna.
więcej
|
ABW zatrzymała w Przemyślu hiszpańskiego dziennikarza, zarzucono mu szpiegostwo na rzecz Rosji
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała pod zarzutem szpiegostwa obywatela Hiszpanii rosyjskiego pochodzenia - dowiedziała się PAP. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.
więcej
|
|
|
Fake newsy elementem wojny na Ukrainie. Kinga Klich z Demagoga: "nawet duże agencje prasowe się mylą"
- Kłamliwa narracja na temat pandemii i szczepionek oraz wpisy powielające fałszywe informacje o inwazji Putina często pochodzą z tych samych kont. Obecnie dezinformacja antyukraińska i antyrosyjska w mediach społecznościowych przykryła wpisy antycovidowe. Jeśli nie chcemy im ulec, ograniczmy korzystanie z social mediów - radzi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Kinga Klich ze stowarzyszenia Demagog, które jest pierwszą w Polsce organizacją fact-checkingową walczącą z fake newsami i dezinformacją.
więcej
|
Influencerka wymyśliła "test Putina" na fake newsy. Pomaga zatrzymać dezinformację
W dobie trwającej wojny informacyjnej każda porada mogąca zatrzymać rozsiewanie fake newsów jest cenna. Influencerka Segritta, czyli Matylda Kozakiewicz, podsuwa swój pomysł na walkę z fałszywymi informacjami, "test Putina". Na czym polega?
więcej
|
Netflix zawiesił dostępność w Rosji
Amerykańska platforma Netflix zdecydowała się w niedzielę zawiesić swoją usługę w Rosji. To kolejny gigant cyfrowy ograniczający swoją obecność w tym kraju.
więcej
|
TikTok zawiesza w Rosji dodawanie nowych treści, tłumaczy to ustawą o ,,fake newsach"
W związku z nową ustawą o "fake newsach" w Rosji nie mamy innego wyboru, jak tylko zawiesić transmisje na żywo w tym kraju, a także publikację nowych nagrań - poinformował chiński portal społecznościowy TikTok w niedzielnym oświadczeniu.
więcej
|
Patryk Michalski: reporter wojenny wraca (na chwilę) do domu
Gdy są na miejscu, nie śpią nieraz przez 40-50 godzin, potem szybka regeneracja, hełm na głowę – i wybiegają ze schronu, czasem wbrew regułom bezpieczeństwa, obowiązującym cywili. Na miejscu trzymają się razem, a barwy redakcyjne nie mają wówczas najmniejszego znaczenia. Pomoc koledze z Polski, czy innego kraju, jest naturalną rzeczą dla wojennego korespondenta. W Ukrainie dziennikarzy z Polski, relacjonujących wojenny teatr pracuje w tej chwili kilkunastu. Niektórych redakcje właśnie ściągają ich do domu.
więcej
|
Ukraiński internauta zainicjował akcję zbierania dowodów na rosyjskie zbrodnie wojenne
Nie mogę przemilczeć zabójstw cywilów. To, co robią Rosjanie, to nie wojna, to terroryzm i celowe ludobójstwo narodu ukraińskiego – pisze w wiadomości przesłanej PAP Danyło, założyciel kanału w serwisie Telegram, zbierającego dowody na rosyjskie zbrodnie wojenne popełniane w Ukrainie.
więcej
|
Jak powstają fake newsy
W wyniku wojny na Ukrainie media społecznościowe zalała ogromna ilość nieprawdziwych informacji, dotyczących nie tylko tego, co dzieje się w Ukrainie, ale i tego co dzieje się Polsce. Specjaliści z Instytutu Łączności - Państwowego Instytutu Badawczego przygotowali felieton dotyczący genezy powstawania fake newsów.
więcej
|
Tino Krause szefem Meta na Europę Środkową
Tino Krause, dotychczasowy szef regionu DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria) w Meta (Facebook) będzie teraz odpowiadał za całą Europę Środkową. Jako dyrektor regionalny jest odpowiedzialny za rozwój biznesu w 34 krajach, w tym w krajach Beneluksu i Europie Środkowo-Wschodniej.
więcej
|
Google kończy z pracą zdalną. Wprowadza model hybrydowy
Google zapowiedział, że od początku kwietnia 2022 roku pracownicy firmy powracają do częściowej fizycznej pracy w biurach. Zgodnie z planem zacznie obowiązywać model hybrydowy zakładający obecność w siedzibie firmy przez trzy dni w tygodniu pod warunkiem, że pracownik będzie zaszczepiony przeciwko Covid-19.
więcej
|
O zasadach funkcjonowania TCF ostatecznie rozstrzygnie belgijski sąd
Na początku lutego Belgijski Urząd Ochrony Danych (APD) wydał decyzję w sprawie narzędzia Transparency & Consent Framework (TCF) zarządzanego przez IAB Europe. Jest to wynik prowadzonego przez belgijski urząd postępowania mającego na celu zbadanie zgodności funkcjonowania TCF z przepisami ochrony danych osobowych. IAB Europe zaskarżyło decyzję APD. Co to oznacza dla branży i konsumentów? Jakie konsekwencje niesie ze sobą decyzja belgijskiego urzędu?
więcej
|
Hakerzy przygotowali bramkę SMS-ową do rzetelnego informowania Rosjan o wojnie w Ukrainie
Grupa hakerów Squad 303 przygotowała internetowe narzędzie, dostępne pod adresem 1920.in, dzięki któremu można wysłać wiadomość tekstową do przypadkowych Rosjan. Celem akcji jest ominięcie rosyjskiej cenzury i walka z dezinformacją Putina.
więcej
|
Kraków z darmowym programem informacyjnym dla uchodźców. ,,Wszystkie działania w jednym miejscu"
Miasto Kraków wraz z jedną ze swoich zależnych spółek uruchamia w poniedziałek na własnej i bezpłatnej platformie VOD specjalny program informacyjny, poświęcony Ukrainie i organizacji pomocy dla uchodźców. Audycja nadawana będzie w dwu językach: po polsku i ukraińsku.
więcej
|
Facebook i Twitter zablokowane w Rosji
Rosyjski regulator mediów Roskomnadzor zdecydował w piątek późnym popołudniem o blokadzie Facebooka na terenie całej Rosji. Wieczorem w Rosji przestał być też dostępny Twitter.
więcej
|
Booking, PayPal i Electronic Arts wstrzymują usługi w Rosji
W piątek i sobotę działalność na rynku rosyjskim wstrzymało kilka kolejnych koncernów z sektora cyfrowego. Booking zawiesił usługi w Rosji i na Białorusi, Electronic Arts - sprzedaż gier w obu krajach, a PayPayl - usługi w Rosji.
więcej
|
Rosja ogranicza dostęp do portalu BBC, Facebooka, Deutsche Welle i Radia Swodoba
W Rosji pojawiły się problemy z dostępem do serwisu BBC Russian; podobnych trudności doświadczają też m.in. Radio Swoboda czy Deutsche Welle oraz media społecznościowe, w tym Facebook - poinformował w piątek brytyjski serwis.
więcej
|
Aktywność reklamowa na Facebooku od początku wojny w Ukrainie spadła o ponad 70 proc.
W ostatnim dniu miesiąca, 4 dni po ataku na Ukrainę, odnotowano spadek aż o 73 proc., w liczbie aktywnych reklam na Facebooku w stosunku do najwyższego wyniku lutego - wynika z analizy firmy Sotrender.
więcej
|
Republikański senator zaapelował na Twitterze do Rosjan, by zabili Putina
Jedyny sposób, aby zakończyć wojnę, to by ktoś w Rosji wyeliminował Putina - powiedział republikański senator Lindsey Graham, komentując inwazję na Ukrainę i walki wokół elektrowni atomowej w Zaporożu. Jak stwierdził, zabójca Putina wyświadczyłby Rosji i światu przysługę.
więcej
|
LINK4 wybacza pierwszą małą szkodę z AC „Wybaczamy pierwszy dzwon” – brzmią słowa najnowszego przeboju LINK4. To oferta promocyjna skierowana do wszystkich klientów, którzy do końca marca zdecydują się zawrzeć umowę pakietową na OC/AC, a przez trzy ostatnie lata mogą się pochwalić bezszkodową jazdą. materiał partnerskiwięcej |
|
|
Milka, Pepsi, McDonald's, Burger King czy KFC wciąż działają w Rosji. "Straty wizerunkowe mniejsze niż biznesowe"
Kolejne globalne marki ogłaszają, że w konsekwencji inwazji Rosji na Ukrainę rezygnują z prowadzenia biznesu na rosyjskim rynku. To m.in. Microsoft, Visa, Mastercard, Zara, IKEA czy H&M. Są nadal takie, które biznesową działalność w Rosji kontynuują. - O ile czasowa zmiana logo na tęczowe czy wypuszczenie ekologicznej butelki sprzyjają podnoszeniu obrotu, o tyle przyłączenie się do oddolnych sankcji i wyłączenie tak dużego rynku, jakim jest Rosja, obrót ten druzgoczą. I nie łudźmy się: również w tym przypadku wiele firm dokładnie przeliczyło, co wygeneruje większe straty - rezygnacja z wielkiego rosyjskiego rynku, czy czasowe problemy wizerunkowe w świecie Zachodu - uważa Marek Gonsior, doradca marki i niezależny konsultant.
więcej
|
Holding reklamowy WPP zaprzestaje działalności w Rosji
Holding reklamowy WPP, do którego należą takie agencje jak m.in. VMLY&R, Ogilvy, Grey, GroupM, Mindshare, Mediacom, Wavemaker, Essence, Hill&Knowlton Strategies poinformował, że rezygnuje z prowadzenia działalności w Rosji. Firma ma tam ok. 1400 pracowników. - Bieżąca obecność WPP w Rosji byłaby sprzeczna z naszymi wartościami jako firmy - uzasadniono decyzję.
więcej
|
Katarzyna Terej nową przewodniczącą Rady Związku Firm PR
Katarzyna Terej objęła stanowisko przewodniczącej Rady Związku Firm Public Relatios. Wcześniej tę funkcję sprawował Przemysław Mitraszewski, obecny prezes ZFPR.
więcej
|
Globalna społeczność PR jednoczy się, by pomóc ukraińskiej komunikacji rządowej
Ponad 150 właścicieli agencji komunikacyjnych, wraz z zespołami wewnętrznymi i freelancerami, zgłosiło się na ochotników do pomocy ukraińskiemu rządowi w komunikacji po inwazji Rosji na ten kraj.
więcej
|
|
|