65 milionów zł dla startupów
Ponad 65 milionów złotych czeka dla twórców startupów, którzy zechcą rozpocząć swoją działalność we wschodniej Polsce. Nabór wniosków rozpocznie się 22 czerwca br., a maksymalna wysokość dotacji to 800 tys. złotych.
Ogłoszony konkurs skierowany jest do startupów uczestniczących w tak zwanych Platformach startowych, posiadających gotowy do wejścia na rynek produkt oraz stworzony i zweryfikowany rynkowo model biznesowy.
Platformy startowe to kompleksowy program dla przedsiębiorczych osób, które mają pomysł na biznes i innowacyjny produkt oraz potrzebują pomocy przy wprowadzaniu go na rynek.
Zainteresowani dołączeniem do nich muszą wypełnić formularz, w którym opisują swój pomysł. Jeżeli podczas wstępnej weryfikacji zostanie on pozytywnie oceniony, kandydaci są zapraszani na spotkanie z doświadczonymi przedsiębiorcami i ekspertami. Przed nimi szczegółowo prezentują swój pomysł. Jeśli zakwalifikują się do Platform startowych, następuje rejestracja w Polsce Wschodniej przedsiębiorstwa w formie spółki z o.o. Następnie firma jest obejmowana kompleksową opieką animatora. Pomaga on młodym ludziom rozwinąć i uszczegółowić ich pomysł na innowacyjny produkt oraz opracować model biznesowy. Dopiero po jego wypracowaniu startupy mogą ubiegać się o środki.
- Każde finansowanie, które trafia na rynek z pomocy publicznej obarczone ryzykiem, że zostanie wydane w nieodpowiedni sposób. Nowe inicjatywy, takie jak platformy startowe, są dobrze przemyślane i stworzone na podstawie wniosków wyciągniętych z poprzednich działań - komentuje model dla Wirtualnemedia.pl Piotr Pasek, CEO Wolves Summit. - Dla przyjętych projektów kluczowe będzie jednak by urzędnicy, odpowiedzialni za ich kontrolę mieli jasne wytyczne i dobrze ustalone procesy - dodaje.
Obecnie działają trzy platformy startowe, do których nabór jest wciąż otwarty. Są to Hub of Talents - Białostocki Park Naukowo-Technologiczny, TechnoparkBiznesHub - Kielecki Park Technologiczny oraz Connect - Lubelski Park Naukowo-Technologiczny.
Dołącz do dyskusji: 65 milionów zł dla startupów