Była prezes Polskiego Radia ma nową pracę. Jako dyrektorka w IPN
Agnieszka Kamińska, poprzednia prezes Polskiego Radia, objęła funkcję dyrektor Centralnego Przystanku Historia wchodzącego w skład Instytutu Pamięci Narodowej. Publicznym nadawcą kierowała przez prawie cztery lata.
O zatrudnieniu Agnieszki Kamińskiej jako dyrektor Centralnego Przystanku Historia im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Warszawie poinformował TOK FM. Menedżerka objęła tę funkcję 12 sierpnia.
Rzecznik IPN przekazał stacji, że Kamińska odpowiada za „aktywną i efektywną realizację ustawowych zadań Instytutu w zakresie szeroko rozumianej edukacji historycznej”, a w Centralny Przystanek Historia, uruchomiony 6 maja br. to „najnowocześniejsze w Polsce centrum edukacji historycznej”.
>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu
Podkreślił, że była szefowa Polskiego Radia ma odpowiednie kompetencje do pełnienia tej funkcji, jest też aktywna naukowo (ma tytuł doktora).
Agnieszka Kamińska na czele Polskiego Radia przez prawie cztery lata
Prezeską i jedyną członkinią zarządu Polskiego Radia Agnieszka Kamińska została na początku 2020 roku, powołała ją Rada Mediów Narodowych. Zdymisjonowano ją w drugiej połowie grudnia ub.r. w efekcie decyzji ministra kultury i dziedzictwa narodowego, a kilka dni później spółka została postawiona w stan likwidacji, jako likwidator zarządza nią Paweł Majcher.
Agnieszka Kamińska początkowo kwestionowała te zmiany. Gdy w drugiej połowie sąd nieprawomocnie odmówił wpisania stanu likwidacji Polskiego Radia w KRS, Kamińska wezwała nowe władze spółki do opuszczenia należących do niej budynków i wydania wszystkich dokumentów. Zapowiedziała, też że „podejmie odpowiednie kroki prawne”, jeśli Paweł Majcher tego nie zrobi.
CZYTAJ TEŻ: Były szef Trójki o dyscyplinarce: nagle użyta broń atomowa
Jak opisywaliśmy szczegółowo, Agnieszka Kamińska jako prezeska Polskiego Radia przez prawie cztery lata zarobiła 1,76 mln zł brutto, z czego prawie 300 tys. zł z premii.
Kamińska z Polskim Radiem była związana przez prawie sześć lat. Od marca 2018 roku do stycznia 2019 była wiceszefową Polskiego Radia 24, a w lutym 2019 roku została dyrektor Jedynki.
Wcześniej przez 12 lat współpracowała z Telewizją Polską jako wydawca i redaktor prowadząca programy historyczne. W swojej karierze była związana m.in. z „Uważam Rze Historia”, „Rzeczpospolitą”, TVP3 Białystok i Polskim Radiem Białystok.
Dołącz do dyskusji: Była prezes Polskiego Radia ma nową pracę. Jako dyrektorka w IPN
Lub likwidacji.