Będzie drugi sezon serialu “Przepis na życie”
Stacja TVN zdecydowała się nakręcić drugi sezon serialu “Przepis na życie”. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników pierwszej serii - mówi Wirtualnemedia.pl Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN.
“Przepis na życie” zadebiutował w ramówce wiosennej, nadawany jest w niedziele o 21.25. Produkcja opowiada trzydziestoparoletniej Ance, której świat załamał się w ciągu jednego dnia - straciła pracę, a jej mąż odszedł do innej. Sens życia na nowo bohaterka odnajduje w swojej pasji - gotowaniu. W serialu grają m.in. Magdalena Kumorek, Piotr Adamczyk, Maja Ostaszewska i Edyta Olszówka.
Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że po wyemitowaniu czterech odcinków “Przepis” gromadził średnio 3,06 mln widzów, co dało stacji TVN 20,87 proc. udziału wśród widzów powyżej 4. roku życia i 22,99 proc. w grupie 16-49. Kanał w obu grupach jest liderem rynku telewizyjnego (więcej na ten temat).
Agnieszka Pilaszewska pracuje już nad scenariuszami odcinków drugiej serii. Zdjęcia do nich mają ruszyć w czerwcu br. Nowe odcinki “Przepisu na życie” powinny pojawić się na antenie TVN jesienią. Za produkcję wykonawczą serialu odpowiada Akson Studio.
Dołącz do dyskusji: Będzie drugi sezon serialu “Przepis na życie”
1. pora roku
Sezon letni.
Sezon jesienno-zimowy.
2. okres, w ciągu którego urzeczywistnia się jakaś działalność; dogodny, odpowiedni do czegoś okres w obrębie roku
Sezon koncertowy, operowy, teatralny.
Sezon kąpielowy, turystyczny, urlopowy.
Sezon sportowy (np. bokserski, kolarski, lekkoatletyczny).
Otworzyć, rozpocząć, zainaugurować sezon.
Sezon trwa, jest w pełni.
Szczyt sezonu.
Martwy sezon okres częściowego lub zupełnego zastoju w jakiejś działalności (np. w życiu kulturalnym, w handlu, w sporcie) właściwy pewnym porom roku
Sezon ogórkowy okres letniego zastoju w życiu kulturalnym miasta
3. okres dojrzewania i zbiorów roślin, owoców itp.
Sezon nowalijek, truskawek.
Rozpoczyna się, kończy się sezon śliwek.
fr.
Więc chrzańcie tak dalej z tymi "sezonami" w stosunku do seriali. Z rdzenia słowa "serial" wynika jasno, ze mamy do czynienia z "seriami" odcinków, więc po co ta nowomowa i durne kalkowanie obcych określeń? I to mają być "media". Chyba w znaczeniu kanalizacja.