SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Elżbieta Więcławska-Sauk, Witold Kołodziejski i Teresa Bochwic wybrani do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Zaproponowani przez PiS Elżbieta Więcławska-Sauk i Witold Kołodziejski zostali wybrani w piątek przez Sejm do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Tego samego dnia Senat wybrał Teresę Bochwic, wskazaną także przez Prawo i Sprawiedliwość.

Za kandydaturą Witolda Kołodziejskiego głosowało 238 posłów, a przeciw 189. Kandydaturę Elżbiety Więcławskiej-Sauk poparło 237 posłów, a przeciw było 196.

Witold Kołodziejski był już członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w latach 2006-2010, a w latach 2007-2010 pełnił funkcję jej przewodniczącego. Od 1993 roku przez ponad 10 lat pracował w Telewizji Polskiej, był wydawcą i producentem programów „Magazyn Katolicki”, „Credo”, „Otwarte Drzwi” oraz „Między ziemią a niebem”. Od grudnia 2015 roku jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Cyfryzacji.

Elżbieta Więcławska-Sauk działa w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich (jest członkiem Najwyższego Sądu Koleżeńskiego), a wcześniej przez wiele lat była związana z TVP Łódź, m.in. jako dziennikarka w latach 1990-2001 tworzyła programy publicystyczne o tematyce społecznej i prawnej, pełniła też dwukrotnie funkcję członka rady programowej stacji. W latach 2001-2005 była posłem, a w latach 2005-2007 senatorem (w obu przypadkach z listy PiS).

Za kandydaturą Teresy Bochwic do KRRiT zagłosowało senatorów 57.

Teresa Bochwic jest związana z mediami od połowy lat 70. Pracowała w piśmie „Kobieta i Życie”, w latach 1983-86 była reportażystką w Tygodniku Rodzinnym „Zorza”, w latach 1986-1992 - sekretarzem redakcji „Nowin Psychologicznych”, współpracowała też z pismami i rozgłośniami podziemnymi. W latach 1989-1994 pracowała w „Tygodniku Solidarność”, a w latach 1993-1998 była publicystką w Biurze Analiz Programowych w Polskim Radiu.

W latach 2006-2009 była wicedyrektorem programowym Polskiego Radia, od 2013 roku zasiada w radzie programowej Polskiej Agencji Prasowej, w latach 2008-2010 była wiceprzewodniczącą Rady Etyki Mediów przy Konferencji Mediów Polskich, a w latach 2003-2007 członkiem rady programowej TVP Oddział w Warszawie.

Od kilku lat jest stałą komentatorką w Telewizji Republika i w „Gazecie Polskiej Codziennie”. Należy m.in. do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, Stowarzyszenia Wolnego Słowa i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Pracuje w Katedrze Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, uzyskała doktorat z pedagogiki społecznej.

Pozostałych dwóch członków KRRiT wskaże prezydent.

Na początku sierpnia kończy się 6-letnia kadencja obecnego składu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Tworzą go Jan Dworak i Krzysztof Luft (wybrani przez prezydenta), Witold Graboś i Sławomir Rogowski (wybrani przez Sejm) oraz Stefan Pastuszka (wybrany przez Senat).

W czerwcu br. Sejm odrzucił sprawozdanie KRRiT za ub.r. W piątek to samo zrobił Senat.

Dołącz do dyskusji: Elżbieta Więcławska-Sauk, Witold Kołodziejski i Teresa Bochwic wybrani do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ani grosza
Kadencje różnych członków powinny się kończyć w różnym czasie, a po drugie skandalem jest, że żaden z kandydatów nie ma osiągnięć w komercji, którą to rada się głównie zajmuje- owszem to są kandydaci do rady mediów narodowych. Po tylu latach komercyjnego rynku medialnego spokojnie powinna być wprowadzona zasada wymogu 10 lat doświadczenia w mediach komercyjnych. Po prostu jest to jakieś upolitycznione ciało i nic więcej.
odpowiedź