Radio Nowy Świat startuje z nową stroną i z Podcastami Extra
Od piątku Radio Nowy Świat ma nową stronę internetową, na której pojawił się specjalny dział z podcastami, do których dostęp mają tylko patroni stacji. Codziennie publikowane będą tam audycje przygotowywane m.in. przez Klaudiusza Slezaka i Katarzynę Kasię. Odmieniona strona ma dwie wersje kolorystyczne i jest przyjaźniejsza w użytkowaniu dzięki nowym funkcjonalnościom.
Nowy dział ma nazwę "Podcasty Extra". Tematyka autorskich audycji jest mocno zróżnicowana. I tak: w środy Katarzyna Kasia wraz z Klaudiuszem Slezakiem będą poruszać bieżące sprawy w nowym cyklu „Poszukiwacze politycznego złota”. O ekonomii, gospodarce i świecie finansów wraz ze swoimi gośćmi będzie rozmawiał Paweł Orlikowski w cyklu „Mniej więcej”, a Kuba Jędras, Klaudia Kowalczyk i Mikołaj Tyczyński przygotowują podcast pt. „Sport do słuchania”.
Nie zabraknie też audycji muzycznych: „A tutaj klasyka” Weroniki Boczek, „Piosenki na zakładkę” Michała Nogasia, „Zewsząd” Mikołaja Kierskiego i wielu innych. - Mamy bardzo kreatywny zespół i cieszę się, że tak wielu młodych autorów chce robić tyle dodatkowych rzeczy i realizować swoje pomysły. Tak też powstały Podcasty Extra – treści tworzone z myślą o naszych Patronach. Podane w tej formie mogą być odtwarzane przez nich w dowolnym czasie – mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Magda Jethon, redaktor naczelna Radia Nowy Świat.
Nowością jest też pierwszy podcast poświęcony najmłodszym słuchaczom. Dwa razy w miesiącu Basia Gregorczyk zabierze małych melomanów w muzyczną podróż w rozmaite regiony świata w rytm muzyki, której słuchają dzieci na kuli ziemskiej.
Strona z nowymi funkcjonalnościami
Podcasty Extra trafiły na nową stronę internetową radia. Ma ona teraz dwie wersje kolorystyczne, jest bardziej intuicyjna i posiada dużo więcej funkcjonalności. Wyszukiwanie treści, podcastów, utworów z playlisty jest także łatwiejsze. Twórcy wprowadzili zupełnie nową opcję – dostęp do kilkuminutowych wersji demo podcastów. Jeśli użytkownicy nabiorą ochoty na wysłuchanie całości – wystarczy, że zalogują się jako patron.
Łatwiejszy jest teraz także dostęp do radiowej playlisty. Nawet jeśli użytkownik nie zna tytułu czy wykonawcy, wystarczy w zakładce wpisać datę i godzinę, o której prawdopodobnie słyszeliśmy utwór. Wyszukiwarka z łatwością odnajdzie go na liście.
Rozszerzono też funkcjonalności dla zalogowanych użytkowników (aktywnych patronów RNŚ), w tym – pojawiła się opcja dodania treści do „ulubionych”. Może to być ulubiony autor, audycja czy podcast. Patroni mają także dodatkowe ułatwienie w postaci spersonalizowanej „tablicy aktywności”, która informuje o tym, że np. pojawił się nowy podcast lub ekipa RNŚ miała coś ważnego do zakomunikowania. Stronę przygotował zespół informatyków RNŚ.
Radio Nowy Świat nadaje w internecie od lipca 2020 roku. Według danych z badania Krajowego Instytutu Mediów, rozgłośnia pomiędzy styczniem a marcem 2022 roku miała 7,9 proc., tyle samo co Radio ZET (Eurozet).
Z opublikowanych przez RNŚ w kwietniu badań wynika, że jej przeciętnym słuchaczem jest mężczyzna z wyższym wykształceniem, który - zanim został patronem - najczęściej słuchał od lat Trójki. Osoby z wyższym wykształceniem stanowią ponad 83 proc. badanych. Niemal 16 proc. ma wykształcenie średnie, pozostali - to niecały 1 proc. Wśród patronów zdecydowanie więcej jest mężczyzn (57 proc.), kobiety stanowią ponad 42 proc. 89,6 proc. badanych to byli słuchacze Trójki, pozostali patroni zachęceni zostali poprzez media społecznościowe (5 proc.), polecenia i media tradycyjne.
Dołącz do dyskusji: Radio Nowy Świat startuje z nową stroną i z Podcastami Extra