Zachodnia.TV z koncesją KRRiT. „Przykładamy dużą wagę do ochrony środowiska”
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji opublikowała na stronie internetowej koncesję dla Zachodniej.TV z Jeleniej Góry. - Jesteśmy na etapie uruchamiania emisji w sieciach kablowych - informuje Wirtualnemedia.pl Jacek Jarosz, właściciel stacji.
Zgodnie z koncesją, kanał Zachodnia.TV ma być rozpowszechniany nie mniej niż 30 minut na dobę pięć dni w tygodniu i mieć charakter uniwersalny. Na początku emisja będzie odbywać się za pośrednictwem operatorów Polska Telewizja Szerokopasmowa (Wrocław), Info Serwis (Jelenia Góra, Kowary, Karpacz, Jeżów Sudecki, Szklarska Poręba, Podgórzyn, Piechowice, Mysłakowice i Łomnica), Info-Tom (Świeradów Zdrój, Mirsk, Pobiedna, Bartoszówka i Giebułów) i Avios (Wrocław).
Zobacz także: Około 5 mln osób ogląda kanały lokalne
Program dla mieszkańców Dolnego Śląska i turystów
Koncesja dla Zachodniej.TV obowiązuje od 18 grudnia 2023 doku 17 grudnia 2033 roku. - W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy informację z KRRiT o przyznanej nam, długo wyczekiwanej koncesji. Jesteśmy na etapie uruchamiania emisji w sieciach kablowych. Pierwsze programy studyjne za nami. Program naszej telewizji adresowany jest do mieszkańców Dolnego Śląska i turystów, ze szczególnym uwzględnieniem Kotliny Jeleniogórskiej. Zasadniczą część emisji stanowią audycje własne, które uzupełnione zostaną materiałami innych telewizji, głównie z terenu Dolnego Śląska - tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Jarosz.
Zobacz także: Regionalne kanały newsowe w Polsce. „Potrzebują wsparcia i badań Nielsena"
Jakie jeszcze treści znajdą się w ramówce? - Na nasz program składają się, oprócz programów studyjnych, serwisy informacyjne, transmitowane na żywo wydarzenia kulturalne i sportowe, audycje dotyczące zagadnień z dziedziny historii regionu, propagujące postawy obywatelskie, poprzez prezentowanie działalności lokalnych organizacji społecznych, kościelnych i instytucji samorządowych. Naszym atutem są też kamery na żywo z kilkunastu lokacji na terenie Dolnego Śląska. Przykładamy duża wagę do ochrony środowiska, dlatego też podczas prognozy pogody prezentujemy informacje o jakości powietrza w kotlinie, które pochodzą z naszych czujników pyłów zawieszonych – wyjaśnia właściciel stacji.
Zobacz także: Telewizje lokalne coraz bardziej wzorują się na ogólnopolskich kanałach informacyjnych
Emisja prowadzona jest w pętli. Premierowy blok zaczyna się o godzinie 18 i na razie trwa około godziny. Zachodnią.TV można też oglądać w internecie pod adresem www.zachodnia.tv. - Jesteśmy w trakcie rozmów z kolejnymi sieciami kablowymi. Aktualizację koncesji planujemy na koniec pierwszego kwartału tego roku - zapowiada Jarosz.
Dołącz do dyskusji: Zachodnia.TV z koncesją KRRiT. „Przykładamy dużą wagę do ochrony środowiska”