Kobiety częściej od mężczyzn odwiedzają internetowe apteki i strony zdrowotne
W styczniu br. ponad 40 proc. polskich internautów korzystało z portali poświęconych zdrowiu i medycynie, a prawie 10 proc. z aptek internetowych - wynika z badania Megapanel PBI/Gemius.
Wśród użytkowników odwiedzających strony zdrowotne i apteki online przeważają kobiety (57 proc.). Prawie jedna trzecia to osoby w wieku 25-34 lata (29 proc.), z wykształceniem wyższym (32 proc.) i średnim (40 proc), głównie mieszkańcy wsi (32 proc.) i miast powyżej 500 tys. mieszkańców (17 proc.), a w większości województw mazowieckiego (14 proc.), śląskiego (13 proc.) i małopolskiego (11 proc.).
Analizy Gemiusa pokazują sezonowość w korzystaniu z portali zdrowotnych i medycznych. Polacy rzadziej zaglądają na te strony we wrześniu, natomiast zimą, szczególnie w styczniu i lutym, robią to znacznie częściej.
W pierwszych miesiącach roku serwisy z kategorii "zdrowie i medycyna" odwiedza niemal co drugi użytkownik sieci, podczas gdy w okresie letnim liczba internautów spada nawet o 6 pkt. proc.
Dane pochodzą z ogólnopolskiego badania oglądalności witryn i aplikacji internetowych Megapanel PBI/Gemius. Uczestniczy w nim grupa osób reprezentująca całą populację internautów w Polsce. Badanie jest realizowane metodą panelową na reprezentatywnej próbie kilkunastu tys. internautów, obejmuje blisko 18 tys. polskich stron www.
Dołącz do dyskusji: Kobiety częściej od mężczyzn odwiedzają internetowe apteki i strony zdrowotne