SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wracają koncerty „Lata z radiem” z publicznością. Uniejów rezygnuje z udziału w nich: „Nie stać nas”

Po trzyletniej przerwie w tym roku wrócą koncerty plenerowe „Lata z radiem” z udziałem publiczności, dowiadujemy się nieoficjalnie. Toczą się już rozmowy z samorządami, jednak nie wszystkie miasta czy gminy chętni są do wspólnego organizowania koncertów, a to dlatego, że w dużej części to oni muszą pokrywać koszty tej organizacji na swoim terenie. - Nas na to na przykład nie stać, w tym roku nie będziemy więc organizować imprezy z Polskim Radiem - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Józef Kaczmarek, burmistrz Uniejowa.

Roman czejarek w Uniejowie w ramach "Lata z radiem", 2022 rok. Fot. Zrzut ekranu/YoutubeRoman czejarek w Uniejowie w ramach

Plenerowe koncerty to wieloletnia tradycja „Lata z radiem”, zarzucona jednak trzy lata temu. W 2020 miała być trasa koncertowa, lecz ostatecznie odwołano ja z powodu pandemii. Rok później organizowano jedynie plenerowe koncerty bez publiczności, zaś w 2022 roku początkowo miały wrócić koncerty w formule sprzed wybuchu pandemii, lecz ostatecznie zdecydowano się na trasę reporterską i spotkania z słuchaczami. Teraz – jak nieoficjalnie dowiadujemy się – Polskie Radio chce wrócić do plenerowych koncertów, ale nie wszystkie samorządy widzą w tym sens.

Radio nie ma jeszcze domkniętej trasy tegorocznego „Lata z radiem” i na razie niechętnie wypowiada się na ten temat.

- Informacje dotyczące kultowej audycji Programu I Polskiego Radia, czyli "Lata z radiem", podamy w stosownym czasie na konferencji prasowej – przekazała nam rzeczniczka prasowa Polskiego radia, Monika Kuś.

Nieoficjalnie jednak wiemy, że ruszyły już rozmowy z kilkoma co najmniej samorządami na temat pomocy w organizacji imprezy.

Uniejów - niechętny koncertowi "Lata z radiem"

Tak jest np. w Uniejowie, które w ubiegłym roku po raz kolejny znalazły się na trasie letniej zabawy publicznego nadawcy. jednak w tym roku samorządowcy już na starcie uznali, że wspólna impreza nie opłaci im się. Jak pisaliśmy już rok temu , miasta, w których ma się pojawić "Lato z radiem", muszą za to płacić. -  To są duże koszty, więc w tym roku raczej nie będziemy organizowali wspólnych koncertów – mówi portalowi Wirtialnemedia.pl burmistrz Uniejowa, Józef Kaczmarek.

– Mieliśmy już sygnał, że Polskie Radio chce do nas przyjechać, jednak nie chcemy wydawać na to aż tak dużych pieniędzy, jakie trzeba by wydać. Może w przyszłym roku? Kto wie. Drzwi w każdym razie nie zamykamy ostatecznie i nieodwołalnie – dodaje włodarz gminy.
 

 

Nie jest tajemnicą, że w poprzednich edycjach to samorządy i sponsorzy w głównej mierze pokrywały koszty organizacji trasy koncertowej. Burmistrz innego miasta (chce zachować anonimowość) potwierdza, że i do nich trafili radiowcy. Ale on także nie jest im przychylny: - Czujemy jeszcze skutki pandemii a w dodatku szaleje inflacja. Nie stać nas na organizowanie tego typu imprezy w chwili, kiedy muszę obcinać nauczycielom pieniądze na nadgodziny – mówi dodając, że „może za dwa – trzy lata wrócimy do tematu”.

"Lato z radiem" ma być szeroko promowane

Pod koniec ub. roku szefostwo radiowej Jedynki przygotowało dokument szczegółowo opisujący ramówkę stacji w 2023 r. Wynika z niego, że "Lato z radiem" ma być w tym roku szeroko promowane na antenie PR1. Szefowie anteny chcą przywrócić koncerty w plenerze (w ub. roku ich brak tłumaczono m.in. wojną w Ukrainie). Z dokumentu, do którego dotarliśmy, wynika, że kierownictwo Programu Pierwszego Polskiego Radia chce, by audycja dotycząca letniej akcji Jedynki zastąpiła część programów. Chodzi m.in. o sobotni przedpołudniowy program "Jedyne takie miejsce" (nadawany obecnie w godz. 9-12).

Ubiegłoroczną edycję „Lata z radiem” w radiowej Jedynce średnio słuchało 699 tys. osób. Stacja w tym paśmie miała 5,3 proc. udziału - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Wracają koncerty „Lata z radiem” z publicznością. Uniejów rezygnuje z udziału w nich: „Nie stać nas”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Anna z zielonego wzgórza
Czy można zniszczyć instytucję z prawie 100 letnią tradycją - można. Pokazała to oportunistyczna dyletantka lady botoks.
Będą mocno promować Lato z Radiem na Antenie Polskiego Radia - abrakadabra.
Następnym krokiem zapewne będzie promowanie i reklamowanie Polskiego Radia na antenie Polskiego Radia, a co potem?
Czy radio dożyje do 100 ?
odpowiedź
User
Tomasz
Burmistrz Uniejowa Józef Kaczmarek rządzi czwartą kadencję i.... "piniendzy ni ma" :D:D:D
odpowiedź
User
Główna Finansistka
ile czasu potrzeba żeby zniszczyć instytucję ze 100 historią - 3 ?...
2021 ro kapitał zakładowy 16, 000 000 - straty 55, 000 000
Ale bogaty ten suweren - a kto bogatemu zabroni
odpowiedź