Konsumenci rzadko korzystają z telewizorów z dostępem do internetu
Konsumenci z krajów zachodnich i USA nadal są przyzwyczajeni do systemu analogowego, natomiast konsumenci na rynkach wschodzących są bardziej otwarci na nowości technologiczne, takie jak na przykład Smart TV - wynika z badania przeprowadzonego w 13 krajach przez GfK.
Na poziomie globalnym 28 proc. widzów uważa, że programy telewizyjne umożliwiające interakcję z odbiorcami są ciekawsze niż programy „standardowe”.
25 proc. badanych twierdzi, że możliwość dyskutowania na bieżąco o oglądanych programach telewizyjnych poprzez media społecznościowe pozytywnie wpływa na odbiór samego programu.
Widzowie w takich krajach jak Chiny, Brazylia i Indie są bardziej skłonni obejrzeć interaktywny program niż widzowie w krajach zachodnich (Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Niemcy).
Ponadto konsumenci ze wszystkich krajów, w których zostało przeprowadzone badanie twierdzą, że funkcja dostępu do internetu nie jest kluczowym czynnikiem decydującym o zakupie telewizora. Największą rolę odgrywa cena oraz wielkość ekranu. Natomiast konsumenci z krajów zachodnich (26 proc. Brytyjczyków i 29 proc. Amerykanów) przywiązują mniejszą wagę do dostępności internetu w telewizorze, niż konsumenci z rynków wschodzących (61 proc. w Indiach, 64 proc. w Chinach).
Dołącz do dyskusji: Konsumenci rzadko korzystają z telewizorów z dostępem do internetu