KRRiT: Sześć konkursów na nowe częstotliwości dla nadawców radiowych
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkursy na możliwość uzyskania lub rozszerzenia koncesji na nadawanie w Gnieźnie, Jarocinie, Kołaczycach, Śremie Zaniemyślu, Wejherowie i Włocławku.
Konkurs w Gnieźnie (województwo wielkopolskie) skierowany jest do nadawców radiowych, którzy chcieliby emitować program o charakterze uniwersalnym na częstotliwości 96,3 MHz na terenie Gniezna oraz Niechanowa. Audycje o charakterze słowno-muzycznym oraz publicystycznym mają dotyczyć problemów lokalnych.
W Jarocinie (województwo wielkopolskie) zainteresowane podmioty mogą ubiegać się o częstotliwość 103,7 MHz na nadawanie programu o charakterze uniwersalnym.
Z kolei w Kołaczycach (województwo podkarpackie) konkurs dotyczy programu o charakterze społeczno-religijnym na częstotliwości 93,3 MHz, obejmujący zasięgiem nadawania także Brzostek, Brzyską i Jasło. Program ma wspierać lokalny Kościół w jego misji ewangelizacyjnej poprzez zapewnienie odbiorcom oferty programowej, która „będzie pomagać w integralnym rozwoju człowieka pojmowanego jako istota religijna żyjąca w wolnym i demokratycznym społeczeństwie”.
Konkurs w Śremie (woj. wielkopolskie) obejmuje natomiast nadawanie programu o charakterze uniwersalnym na częstotliwości 95,2 MHz w Śremie, Zaniemyślu i Książu Wielkopolskim.
W Wejherowie (pomorskie) nadawany ma być program uniwersalny dla mniejszości kaszubskiej na częstotliwości 102,6 MHz, dotyczący również spraw lokalnych.
We Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie) program będzie miał charakter wyspecjalizowany muzyczny na częstotliwości 101,4 MHz, a audycje będą obejmowały zasięgiem nadawania (poza Włocławkiem) Dobrzyń nad Wisłą, Włocławek, Brześć Kujawski, Fabianki.
KRRiT ma jeszcze opublikować dane dotyczące postępowania konkursowego na częstotliwość w Limanowej (województwo małopolskie).
Dołącz do dyskusji: KRRiT: Sześć konkursów na nowe częstotliwości dla nadawców radiowych