SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Netflix zainwestuje 500 mln euro w niemieckojęzyczne produkcje

Platforma streamingowa Netflix poinformowała, że do 2023 r. wyda 570 mln dolarów (500 mln euro) na niemieckojęzyczne filmy, seriale i programy typu reality show tworzone w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

W sumie Netflix planuje 19 produkcji realizowanych w niemieckojęzycznych krajach. Będzie to dziewięć seriali, pięć filmów oraz pięć programów typu reality-show. Do końca przyszłego roku platforma przeznaczy na nie pół miliarda euro. Informację o dwukrotnie zwiększonych wydatkach Netfliksa na produkcje realizowane w krajach niemieckojęzycznych podano podczas Content Remote Show 2022. Już teraz ujawniono niektóre z nich. Większość ma na razie robocze tytuły.

To m.in.:

* serial "Achtsam Morden" oparty na niemieckiej powieści Karstena Dusse'a o tym samym tytule;
* sześcioodcinkowy thriller "Liebes Kind" na podstawie książki Romy Hausmann;
* trzymający w napięciu (również) sześcioodcinkowy thriller "Kleo";
* film w konwencji spaghetti western "Blood & Gold";
* adaptacja antywojennej powieści Ericha Marii Remarque "Im Westen Nichts Neues";
* thriller "Paradise", który stawia pytanie: z ilu lat życia byś zrezygnował, gdyby to oznaczało spłatę studenckich kredytów lub kupno wymarzonego mieszkania.

Niemiecka wersja "Queer Eye"

Netflix chce w krajach niemieckojęzycznych nakręcić też serial kryminalny "Soering", który śledzi sprawę karną Jensa Söringa, który został skazany w 1990 r. za zamordowanie rodziców swojej ówczesnej dziewczyny; thriller dokumentalny "Wirecard", w którym dziennikarz "Financial Times" Dan McCrum opowiada o swoim sześcioletnim śledztwie dotyczącym niemieckiej firmy fintech Wirecard; oraz pełnometrażowy dokument "W obliczu północy", który przedstawia kulisy rywalizacji dwóch Szwajcarów, którzy wspięli się na najniebezpieczniejsze północne ściany Alp.

Netflix ogłosił też, że zrealizował niemiecką wersję popularnego cyklu "Queer Eye". To seria, która cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród społeczności LGBT+. W Polsce jest znana pod nazwą "Porady różowej brygady". Jest to serial, w którym piątka gejów, znawców kultury, mody, designu, uwodzenia i sztuki kulinarnej, doradza heteroseksualnym mężczyznom. Niemiecka wersja "Queer Eye" została wyprodukowana przez ITV Studios Germany. Premiera jest zapowiadana na 9 marca.

Netflix liderem

Netflix to największa platforma streamingowa na świecie, która ma 213,6 mln subskrybentów.

W grudniu 2021 r. Netflix osiągnął w Polsce swój kolejny rekordowy wynik - 13,3 mln użytkowników, co dało 44,9 proc. zasięgu.

Netflix jest najpopularniejszym serwisem VoD i OTT w Polsce od drugiej połowy 2019 r., dał się wyprzedzić jedynie w lutym ub.r., kiedy na należącym do Grupy TVN Discovery Playerze premierę miała komedia "Listy do M. 4", z powodu lockdownu nieemitowana wcześniej w kinach.

Dołącz do dyskusji: Netflix zainwestuje 500 mln euro w niemieckojęzyczne produkcje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl