Nowa dyrektorka Polskiego Radia dla Zagranicy. Zniesiono zakaz wypowiadania się dla dziennikarzy
Nową dyrektorką Polskiego Radia dla Zagranicy została Natalia Bryżko-Zapór. Do publicznego radia wrócił również Arkadiusz Jastrzębowski, który został wicedyrektorem Informacyjnej Agencji Radiowej i szefem portalu Polskiego Radia. Stanowisko doradcy likwidatora objął Marcin Iskra, który zajmie się audytem spółki.
Do Polskiego Radia wraca Arkadiusz Jastrzębski, przed laty dziennikarz Radia Koszalin, a także współpracownik Trójki i Studia Reportażu i Dokumentu PR. Do niedawna pracował w Wirtualnej Polsce, a teraz jest nowym wiceszefem Informacyjnej Agencji Radiowej. Będzie odpowiadał za portal informacyjny polskieradio24.pl, strony internetowe Polskiego Radia, a także media społecznościowe i produkcje multimedialne. Wcześniej nowym szefem IAR został Wojciech Cegielski.
- Nasza strona internetowa, media społecznościowe czy podcasty nie będą kopią tego, co można znaleźć gdzie indziej. Nasza wyjątkowość polega na tym, że dajemy rzetelną i sprawdzoną informację oraz pogłębioną analizę. Wszystko po to, by w nowoczesny sposób pokazać świat taki, jakim jest. Arek Jastrzębski jest właśnie tą osobą, która połączy jakość z nowoczesnością - podkreśla Wojciech Cegielski, od ponad miesiąca p.o. dyrektora Informacyjnej Agencji Radiowej.
CZYTAJ TEŻ: Zmiany w Trójce. Jest nowy sekretarz redakcji
Arkadiusz Jastrzębski pracował już w Polskim Radiu w latach 1995-2009. Był wtedy związany z Polskim Radiu Koszalin, Trójką oraz studiem reportażu i dokumentu nadawcy. Ostatnio pracował w Wirtualnej Polsce. Pracę w mediach zaczął na początku lat 90. w „Głosie Pomorza”.
- Jakość i rzetelność nadawcy publicznego to wartości najważniejsze także w sieci. Nie oznacza to jednak rezygnacji z atrakcyjnego prezentowania informacji i korzystania z coraz nowszych technik ich dystrybucji w internecie. Dotyczy to również witryn poszczególnych anten Polskiego Radia - podkreśla Arkadiusz Jastrzębski.
Kolejne zmiany w Polskim Radiu
Nową dyrektorką Polskiego Radia dla Zagranicy jest Natalia Bryżko-Zapór. Jak sama wspomniała, połowę swojego życia zawodowego była dziennikarką, a połowę dyplomatką. W przeszłości pracowała w Moskwie, Sankt Petersburgu i w Kijowie.
Była m.in. korespondentką Życia Warszawy, Radia Wolna Europa i PAP. Natalia Bryżko-Zapór również pracowała wcześniej w Polskim Radiu.
Do załogi Polskiego Radia wraca także Marcin Iskra. Będzie doradcą likwidatora Pawła Majchera (także redaktor naczelny PR) i zajmie się w pierwszej kolejności audytem spółki. Jest prawnikiem, ma własną kancelarię prawną, a w Polskim Radiu pracował kilkanaście lat temu.
Zniesiony został także zakaz wypowiadania się dla pracowników PR bez zgody zarządu radia. Paweł Majcher i doradca zarządu Juliusz Kaszyński zapowiadali to niedawno w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.
Czytaj także: Doda w nowej audycji RMF FM
Czytaj także: Kolejni reporterzy terenowi odchodzą z RMF FM
Czytaj także: Paweł Majcher prezesem Polskiego Radia. Kamińska: nie podpisałam rezygnacji
Dołącz do dyskusji: Nowa dyrektorka Polskiego Radia dla Zagranicy. Zniesiono zakaz wypowiadania się dla dziennikarzy
Tak z ciekawości Pani Anna Cz. nadal na zwolnieniu? Dużą odprawę po powrocie dostanie?
Tak z ciekawości Pani Anna Cz. nadal na zwolnieniu? Dużą odprawę po powrocie dostanie?
Pytanie retoryczne. A czy nie Panie Skrzyszewska i Rzepkowska wypłacały? Audyt? Poważnie?