Resort klimatu unieważnił przetarg tuż przed jego rozstrzygnięciem
Ministerstwo Klimatu i Środowiska zamiast rozstrzygnąć przetarg na ogólnopolską kampanię dotyczącą energetyki jądrowej, unieważniło postępowanie. Wpłynęło w nim 8 ofert, a budżet miał wynosić ponad 4,8 mln zł.
Trwający od kwietnia przetarg dotyczył zaplanowania, przygotowania, realizacji oraz monitorowania ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej nt. energetyki jądrowej, której głównym celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat energetyki jądrowej oraz zbudowanie stabilnego oraz świadomego poziomu akceptacji społecznej dla energetyki jądrowej.
Kampania miała być realizowana od 13 sierpnia do 9 grudnia br.
W odpowiedzi na przetarg wpłynęło 8 ofert. Złożyły je agencje: Five Media, Lion Communications, Fabryka Komunikacji Społecznej, Media Group, Creativeharder oraz konsorcja firm: Trygon i agencja reklamowa dsk, Partner of Promotion i Grupa Eskadra, Aplan Media i Euvic Media.
Wybrana przez resort klimatu firma miała zająć się m.in. działaniami z zakresu media relations, przygotować wkład na dedykowaną stronę www, zająć się publikacją artykułów sponsorowanych w prasie, przeprowadzić kampanię internetową. Miała też odpowiadać za produkcję materiałów edukacyjnych w postaci filmów popularno-naukowych lub animowanych, produkcję telewizyjnych, radiowych i internetowych spotów informacyjno-edukacyjnych, przygotować, wyprodukować i zlecić emisję audycji radiowych.
Budżet na kampanię miał wynosić ponad 4,8 mln zł.
Energetyka jądrowa w gestii ministra przemysłu
Zgodnie z Prawem atomowym Ministerstwo Klimatu i Środowiska ma obowiązek "podejmować działania mające
na celu rozwój energetyki jądrowej, w szczególności (…) prowadzić działania związane z komunikacją społeczną, edukacją i popularyzacją w zakresie energetyki jądrowej".
Resort musiał jednak unieważnić przetarg, ponieważ po tym, jak 3 czerwca br. Prezydent RP podpisał ustawę zmieniającą ustawę o działach administracji rządowej, z dniem 1 lipca sprawy z zakresu energetyki jądrowej,
przyporządkowane dotychczas do działu „energia” (będącego we właściwość Ministra Klimatu i Środowiska) zostały przeniesione do działu „gospodarka surowcami energetycznymi” (należącego do właściwości Ministra Przemysłu).
“Tym samym na etapie badania ofert w niniejszym postępowaniu dochodzi do zmiany Zamawiającego oraz dysponenta środków finansowych, z dotychczasowego - Ministerstwo Klimatu i Środowiska na przejmującego zadania - Ministerstwo Przemysłu” - zaznacza resort klimatu. “Na obecnym etapie w toku jest więc proces przenoszenia środków finansowych pomiędzy częściami budżetowymi w wyniku którego dotychczasowy Zamawiający utraci możliwość dysponowania środkami finansowymi przeznaczonymi na realizację umowy” - dodaje.
Dołącz do dyskusji: Resort klimatu unieważnił przetarg tuż przed jego rozstrzygnięciem