SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Revolut z 250 mln dolarów finansowania, wartość spółki rośnie do 1,7 mld

Revolut, spółka prowadząca aplikację finansową o tej samej nazwie otrzymała 250 mln dolarów finansowania od kilku inwestorów, wśród których są DST Global, Index Ventures i Ribbit Capital. Nowe środki mają być przeznaczona na globalną ekspansję, m.in. na rynki w USA, Kanadzie, Hong Kongu i Australii, a obecna wycena rynkowa spółki wzrosła do 1,7 mld dolarów.

Revolut powstał w lipcu 2015 r. i wprowadził na rynek aplikację służącą do nowoczesnego zarządzania finansami, dokonywania przelewów i zakupów, także za pomocą karty płatniczej. Użytkownicy mogą założyć oparte na aplikacji konto Revolut w 3 minuty, bezprowizyjnie płacić nim za granicą w ponad 150 walutach, wymieniać i przechowywać środki w 25 walutach lub wysyłać przelewy krajowe i międzynarodowe bez marży i dodatkowych opłat, po kursie międzybankowym.

W nowej rundzie finansowania serii C liderem był DST Global z siedzibą w Hong Kongu, a także fundusze Index Ventures i Ribbit Capital. Najnowszy zastrzyk finansowania w łącznej wysokości 250 mln dol. zwiększa całkowity kapitał pozyskany przez założoną 3 lata temu spółkę do 340 mln dol.

Revolut podaje, że poprzez swoją platformę procesuje obecnie 1,8 mld dol. miesięcznie i pozyskuje pomiędzy 6 a 8 tys. nowych klientów dziennie. Posiadając już blisko 2 mln użytkowników spółka stawia sobie za cel pozyskanie w ciągu najbliższych 5 lat 100 mln klientów.

W związku z ostatnią rundą finansowania wartość rynkowa Revolut wzrosła do 1,7 mld dol. Według zapowiedzi pozyskany przez spółkę kapitał wykorzystany zostanie do globalnej ekspansji Revolut, począwszy od USA, Kanady, Singapuru, Hong Kongu i Australii w roku 2018. Revolut spodziewa się też wzrostu zatrudnienia z 350 do około 800 pracowników do końca br., mając na uwadze w szczególności pozyskiwanie światowej klasy inżynierów i projektantów.

- Od momentu założenia koncentrowaliśmy się na tym, by robić wszystko całkowicie odmiennie niż tradycyjne banki. Zbudowaliśmy światowej klasy spółkę technologiczną, która pozwala ludziom odzyskać kontrolę nad ich finansami, komunikujemy się z naszymi klientami jak „człowiek z człowiekiem” i nie wahamy się podważyć istniejącego status-quo by realizować innowacje - wyjaśnia inwestycyjny sukces spółki Nik Storonsky, założyciel i prezes Revolut.

Revolut jest dostępny także na polskim rynku. - W kontekście dynamiki wzrostu biznesu Polska nie jest wyjątkiem – podkreśla Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce. - Od lutego, gdy dołączyłem do Revolut, udało się podwoić liczbę klientów w Polsce z 50 do 100 tys.. To tylko pierwszy sygnał jak duży potencjał tkwi w polskim rynku i jak szybko Polacy potrafią identyfikować korzystne dla siebie rozwiązania. Z okazji dołączenia do nas 100.000 klienta, uruchamiamy dwutygodniową promocję z darmową dostawą karty Revolut -– informuje Karol Sadaj.

Dołącz do dyskusji: Revolut z 250 mln dolarów finansowania, wartość spółki rośnie do 1,7 mld

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl