Tani sklep stworzył fikcyjną markę luksusowego obuwia, a klienci się nabrali (wideo)
Firma Payless, właściciel taniej marki obuwia w ramach eksperymentu otworzyła luksusowy butik oferujący - kosztujące zwykle kilkadziesiąt dolarów - buty w dużo wyższych cenach. Zaproszeni klienci nie zorientowali się w tym i zapłacili za towar po kilkaset dolarów.
Firma Payless, która oferuje buty w cenie od 20 do 40 dolarów w ramach eksperymentu otworzyła na jeden dzień w Santa Monica luksusowy butik obuwniczy z fikcyjną marką Palessi. Zlokalizowany był w lokalu, w którym wcześniej był butki marki Armani.
Zadbano o odpowiedni wystrój i ekspozycję towarów. Na otwarciu gości witano szampanem, buty pakowano w piękne markowe torby, w evencie uczestniczyły m.in. blogerki modowe i influencerki.
Ceny obuwia oscylowały wokół kilkuset dolarowych kwot – a były to te same buty, które regularnie sprzedaje Payless, opatrzono je jedynie metką Palessi.
Tanie buty poszły po kilkaset dolarów
Goście i klienci wychwalali jakość butów, nie zdając sobie sprawy, że nie są warte tyle pieniędzy i że na co dzień można je kupić nawet kilkadziesiąt razy taniej. Spora część gości dokonała zakupu – najwyższa cena, jaką zapłacono wynosiła 640 dolarów.
Pod koniec eventu zdradzono sekret eksperymentu i zwracano kupującym nadpłacone pieniądze.
Z jednej strony firma Payless chciała zwrócić uwagę na to, że oferowane przez nią buty są wysokiej jakość i do tego mają rozsądną cenę – potwierdzeniem wysokiej jakości miało być to, że są klienci, którzy zapłaciliby za nie wielokrotnie więcej niż są warte.
Z drugiej strony – pokazano, jak na postrzeganie i wizerunek marek może wpłynąć metka towaru oraz lokalizacji sklepu i jego wystrój czy jakość obsługi klienta: marka dzięki odpowiedniemu otoczeniu zaczyna być postrzegana jako bardziej luksusowa.
Payless nie wyklucza, że efekty eksperymentu wykorzysta w swoich przyszłych kampaniach reklamowych.
Nagrania z eventu w formie spotów już teraz emitowane są na antenach m.in. Bravo, Lifetime, TBS, Telemundo oraz w mediach społecznościowych, m.in. na YouTube.
Przy realizacji tego projektu firma Payless współpracowała z agencją DCX Growth Accelerator.
Dołącz do dyskusji: Tani sklep stworzył fikcyjną markę luksusowego obuwia, a klienci się nabrali (wideo)