Polskie Radio rozstaje się z Beatą Michniewicz. Nowa prowadząca „Salon polityczny Trójki”
W radiowej Trójce wywiadów o tematyce politycznej nie będzie już prowadziła Beata Michniewicz. Polskie Radio kończy współpracę z dziennikarką, związaną z rozgłośnią od 41 lat - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.
Według naszych ustaleń kilka dni temu Beata Michniewicz dostała wypowiedzenie umowy z Polskim Radiem. Do piątku prowadziła jeszcze „Salon polityczny Trójki” (emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 8.45), a w sobotę o „Śniadanie w Trójce” o godz. 9.05.
Od poniedziałku wywiady o tematyce polityczne ma prowadzić w Trójce Sylwia Białek z Informacyjnej Agencji Radiowej. Na początku stycznia Białek wraz z kilkorgiem innych dziennikarzy dołączyła do gospodarzy takich rozmów w Jedynce i Polskim Radiu 24.
🟣#SalonPolitycznyTrójki: Gościem audycji jest @KarnowskiSopot (@KO_Obywatelska).
🎥 Zapraszamy do oglądania transmisji! 🔻 https://t.co/ohcNGPLSjE— Trójka – Program 3 Polskiego Radia (@RadiowaTrojka) March 4, 2024
Beata Michniewicz w Trójce przez cztery dekady
Beata Michniewicz to jeden z niewielu dziennikarzy politycznych, którzy pozostali w stacji przez ostanie osiem lat. W połowie 2016 roku ze stają pożegnał się Marcin Zaborski (przeszedł do RMF FM, obecnie pracuje w TVN24), natomiast przez kilka lat wywiady polityczne na przemian z Michniewicz prowadzili Paweł Lisicki z „Do Rzeczy” i Bartłomiej Graczak, wówczas związany z TVP Info.
Do końca ub.r. gospodarzami taki rozmów w stacji byli też inni dziennikarze TVP Info: Karol Gnat, Maksymilian Maszenda i Michał Rykowski. Pod koniec grudnia z Trójki zniknął popołudniowy cykl wywiadów „Trójkowy Komentarz Dnia”.
CZYTAJ TEŻ: Bartosz Panek wraca do Polskiego Radia. Będzie zarządzał Studiem Reportażu i Dokumentu
Beata Michniewicz pracę w Trójce zaczęła w 1983 roku. Jest pomysłodawczynią plebiscytu Srebrne Usta na najoryginalniejsze wypowiedzi polityków, który zawieszono cztery lata temu.
Zmiany w Trójce
W połowie stycznia stanowisko szefowej Trójki objęła Agnieszka Szydłowsk, wcześniej była związana ze stacją przez 15 lat jako dziennikarka muzyczna. W połwie lutego wicedyrektorem Trójki został Michał Nogaś, wrócił do rozgłośni po ponad sześciu latach pracy w „Gazecie Wyborczej” i 3,5 roku współpracy z Radiem Nowy Świat.
Nowa ramówka Trójki ma ruszyć z początkiem kwietnia. Natomiast w marcu na antenie pojawi się audycja z „muzyką ekstremalnie niezależną”, a tydzień temu zadebiutowała „Po prostu Wschód - magazyn Piotra Pogorzelskiego”.
CZYTAJ TEŻ: Małgorzata Telmińska i Artur Wolski w nowej audycji Polskiego Radia 24
Stanowisko sekretarza redakcji stacji objął Adam Sobieraj (w miejsce Roberta Kosickiego), a jego zastępcą został Mateusz Tomaszuk, który wrócił do rozgłośni po kilku miesiącach przerwy. Z początkiem kwietnia do stacji wróci Katarzyna Borowiecka, w ostatnich latach związana z Radiem 357. Z Radia 357 do Trójki przechodzi też Kuba Jonczyk.
Według badania Radio Track od listopada ub.r. do stycznia br. Trójka miała 2 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 2,2 proc. rok wcześniej.
Dołącz do dyskusji: Polskie Radio rozstaje się z Beatą Michniewicz. Nowa prowadząca „Salon polityczny Trójki”