Rośnie popularność adblocków, Polacy najczęściej na świecie blokują reklamy
Według raportu OnAudience.com internauci w Polsce ponownie znaleźli się na szczycie listy popularności wtyczek blokujących reklamy w sieci. Korzystanie z adblocków w naszym kraju wzrosło do 46 procent. Według autorów raportu wartość zablokowanych odsłon w 2017 roku osiągnie 42 miliardy dolarów.
Dołącz do dyskusji: Rośnie popularność adblocków, Polacy najczęściej na świecie blokują reklamy
Niech rezygnują. Powtarzam: z biznesowego punktu widzenia strata takich użytkowników to ŻADNA strata. Brutalne, ale prawdziwe. Tacy użytkownicy tylko obciążają serwery portalom, a zysku nie przynoszą żadnego!
Bzdura. Nie masz pojęcia, jak to działa! Portale nie rozliczają się z reklamodawcami według ilości odwiedzin, lecz według ilości wyświetlenia reklam. Nie ma wyświetlenia reklamy - nie widać tego na rozliczeniach kampanii, więc jak ktoś, kto nie wyświetla reklam nie wejdzie wcale - kompletnie nie wpłynie na efekt końcowy.
Dlatego jestem zwolennikiem bezlitosnego traktowania Adblockowiczów. Chcesz blokować reklamy - spoko, ale w takim razie nie masz dostępu do kontentu.
Niech rezygnują. Powtarzam: z biznesowego punktu widzenia strata takich użytkowników to zerowa strata! Brutalne, ale prawdziwe.
Widać, że nie masz pojęcia, jak to działa. Jeśli ktoś wchodził z Adblockiem i przestanie wchodzić, nie wygeneruje to żadnej straty finansowej dla portalu. Myślisz, że kasa produkuje się jak tylko wejdziesz na stronę i coś przeczytasz? Nic bardziej mylnego! Portale rozliczają się z reklamodawcami na podstawie ilości WYŚWIETLENIA REKLAM, a nie ilości odwiedzin. Nie ma wyświetlenia reklamy - nie widać tego na rozliczeniach kampanii, więc jak ktoś, kto nie wyświetla reklam nie wejdzie wcale - kompletnie nie wpłynie na efekt końcowy.