SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Media nie powinny pisać o samobójstwach. Zwłaszcza osób prywatnych

Media informowały o zgonach na terenach centrów handlowych w Warszawie i Szczecinie - prawdopodobnie były to samobójstwa. - Nie ma potrzeby, żeby pisać w informacji o przyczynach zgonu prywatnej osoby na terenie galerii handlowej - mówi redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk.

Dołącz do dyskusji: Media nie powinny pisać o samobójstwach. Zwłaszcza osób prywatnych

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rycyna
Gdyby BW czytał swoją stronę to by może się ugryzł w język, pardon w klawiaturę, przed wygłaszaniem podobnych teorii i nie dawał dobrych rad albo pouczeń. Bo jego autorzy i wydawcy wciąż zmagają się z syndromem dziennikarskiego i redaktorskiego przedszkola, z którego inni już dawno wyrośli a oni ciągle repetują podstawy warsztatu.
odpowiedź
User
bello
Nieprawda! Jeśli ktoś decyzuje się na samobójstwo w zatłoczonym centrum handlowym, na dodatek narażając życie innych (bo może spaść na kogoś), to musi się liczyć z tym, że później będzie się go nazywać po imieniu, czyli samobójcą. Poza tym ludzie mają prawo wiedzieć, czy czyjś upadek to wina niebezpiecznego obiektu, w którym w każdej chwili można spaść ze schodów, czy raczej skutek decyzji o przeskoczeniu przez barierki. Zadaniem mediów jest INFORMOWANIE, a nie ukrywanie faktów.
odpowiedź
User
ania
Nie róbmy z samobójstw tematów tabu. Przecież równie przykre dla rodzin mogą być informacje, że ktoś z ich bliskich zginął w wypadku lub został zamordowany. Uważam, że pan Węglarczyk w tym przypadku nie ma racji. O samobójstwach należy pisać, gdyż są one coraz częstsze, zwłaszcza wśród młodzieży. Niestety, osoby, które głośno mówią o swoich problemach psychicznych, depresji itp. skazane są na społeczny ostracyzm.
odpowiedź