SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Małe kablówki: możemy zrezygnować z kanałów TVP, wskutek nowelizacji abonamentu tracimy klientów

Zarząd związku Mediakom, zrzeszającego głównie małe i średnie sieci kablowe, poinformował, że zlecił analizę prawną dotyczącą możliwości wyłączenia stacji Telewizji Polskiej z ofert dostawców, w związku z nowelizacją przepisów o abonamencie RTV. - Nasi abonenci są przeświadczeni, że ustawa już weszła i za chwilę przekażemy ich dane osobowe Poczcie Polskiej, a w ich domach pojawią się kontrolerzy - mówi Krzysztof Kacprowicz, prezes Mediakomu.

Dołącz do dyskusji: Małe kablówki: możemy zrezygnować z kanałów TVP, wskutek nowelizacji abonamentu tracimy klientów

94 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gg7
Polsat cz RMF nie podadzą, że wojna a TVP i PR już tak?
Ktoś się śmiał ze specjalistycznego sprzętu do odbioru. W PRL przecież to był sprzęt specjalistyczny. Gdzieś w okolicach przemian rodzice posiadali Rubina 21 cali (takiego co 4 chłopa musiało stawiać na stoliku) i Neptuna mniejszego czarno-białego. W tym czasie płaciło się za oglądanie TVP (chyba, że ktoś mieszkał blisko którejś granicy) bo zwyczajnie innych kanałów nie było. Nie było też reklam a były koszty emisji i produkcji programu, więc taki abonament wydawał się być rozsądnym rozwiązaniem. Po przemianach pojawiły się reklamy, stacje komercyjne, później internet i taka telewizja "misyjna" zaczyna tracić rację bytu. Najlepiej przekształcić ją w byt typowo komercyjny (czyli również starać się nie dokładać z budżetu) zarządzany przez rządową większość (nie mylić z prywatyzacją). Wracając do historii. Pamięta ktoś powiedzenie "fura, skóra i komóra"? Jeszcze pod koniec lat 90tych za połączenia z komórki płaciło się kilka złotych za minutę - wtedy to był luksus, dziś wiadomo - nie jest. A telewizja jest dużo starsza.
odpowiedź
User
Asptt

3. Tak, boją się. Podstawowy abonament to 20zł. W wielu firmach są socjalne po 9,90zł. Gdy doda się do tego 22zł, to wyjdzie 40zł/mc. NC+ i Cyfrowy Polsat to przetrwa. Ale Gminna Sieć Światłowodowa już nie. To proste ryzyko upadku mniejszych firm.

Wielcy gracze też odczują na sobie nowe przepisy. Wielu klientów zmuszonych do płacenia nowego podatku nie tyle zwróci dekodery co przejdzie na tańsze pakiety bo na tv oszczędza się najłatwiej
odpowiedź
User
basia
Hipokryzja z każdej strony. A jak była PO, to telewizja była lepsza? Skoro tak, to czemu wszyscy, którzy mieli telewizor i korzystali z telewizji migali się od abonamentu? Dlaczego skoro jest obowiązek rejestracji telewizora, to nikt go nie egzekwował? Np. poprzez rejestrację podczas zakupu (z kartami SIM, samochodami jakoś można).

Czy tak ciężko było wprowadzić jakąkolwiek opłatę, że teraz ludzie zaczynają jęczeć i szukają wymówek. Sorry, ale obowiązek płacenia abonamentu jest i wielkie święte oburzenie, że dane przekazują. Nie musieliby tego robić, gdyby Polacy zachowywali się uczciwie i rejestrowali odbiorniki jak tego wymaga prawo.

Banda kombinatorów i tyle. Jak oglądać to za darmo a jak ktoś chce zrobić porządek, przynajmniej częściowo to jęczenie. Co z tego, że nie obejmie wszystkich, skoro obejmie większą liczbę zobligowanych do płacenia abonamentu. Bo abonamentu RTV nie płaci się od korzystania a od możliwości. I nie idzie to tylko na telewizję, ale też na lokalne rozgłośnie radiowe, na ogólnopolskie kanały radiowe.

Ogarnijcie się ludzie i przestańcie jęczeć. W Niemczech czy Wielkiej Brytanii abonament jest dużo wyższy i nikt się nie bawi w unikanie.
Uprzejmie proszę zapłać za mnie
odpowiedź