SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Patronite pobiera prowizję w wysokości 6,5 proc. „To dobre źródło wsparcia, ale nie dla wszystkich”

Radio 357 rozpoczęło regularne nadawanie swoich audycji. Projekt stworzony w dużej części przez byłych dziennikarzy i pracowników Trójki z sukcesem zdobył środki ma rozwój i start w serwisie crowdfundingowym Patronite z wpłatami ponad 440 tysięcy złotych miesięcznie. - Patronite może być dobrym źródłem finansowania, ale dla określonych, spektakularnych projektów. Nie nadaje się na przykład dla niektórych startupów - oceniają eksperci w rozmowach z Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Patronite pobiera prowizję w wysokości 6,5 proc. „To dobre źródło wsparcia, ale nie dla wszystkich”

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gośka
Patronie i wszystkie inne nieźle sobie biznes wymyslily

Ja nawet nie chcę myśleć ile pracy w to wkładają.... Ja jestem Patronką Radia357 i wiele naczytałam się o innych portalach, które zbierają kasę na daną osobę. Mimo wszystko Patronite ma małą prowizję. ZObacz chociażby allegro czy youtube od 30%?!
odpowiedź
User
Trudareuda
6,5% to rozbój w biały dzień.
No i niestety zerowa widoczność małych twórców.
odpowiedź
User
seba
Fajny pomysł na kasę za friko. Robisz z siebie pośrednika jak siepomaga, zrzutka, patronite i hajs leci. Nie lepiej wpłacać kasę prosto na konto np r357, rnś itp? Te 6,5% mieli by więcej dla siebie


Dziwne, że żaden BANK nie wpadł jeszcze na taki pomysł, potrzebny generator strony i opcja pozwalająca na pokazywanie stanu konta, warunkiem założenie specjalnego nr konta, z miesięczną opłatą powiedzmy 1 PLN (opłata symboliczna ale mogą obracać pieniędzmi)
357 6,5% z 1 200 000 to ile?
Nowy Świat 6,5% z 6 300 000 to ile?
Przekraczając 4902 PLN na rzecz 1 osoby/podmiotu w ciągu 5 lat wskoczy nam jeszcze Skarbówka.
Od nadwyżki płaci się podatek według skali wynoszącej dla III grupy podatkowej 12, 16 i 20 proc.
odpowiedź