SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Trójka i RMF FM z lepszym zasięgiem naziemnym od Radia ZET i Radia Maryja, 12 proc. słuchaczy w internecie i telewizji

Zasięg techniczny Trójki i RMF FM w emisji naziemnej wynosi 93-94 proc. terytorium Polski. W przypadku Radia ZET to 87 proc., Radia Maryja - 81 proc., Polskiego Radia 24 - 35 proc., a TOK FM - 27 proc. Już 7,4 proc. słuchaczy deklaruje korzystanie z radia w internecie, a 3,3 proc. - na telewizorze.

Dołącz do dyskusji: Trójka i RMF FM z lepszym zasięgiem naziemnym od Radia ZET i Radia Maryja, 12 proc. słuchaczy w internecie i telewizji

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
deKODer
Wpis o 12:33 nie jest wpisem Macieja i mogę to udowodnić.
Maciej nie mógł pisać o tej godzinie gdyż zaabsorbowany był obsługą klientów.
Piszę to z pełną odpowiedzialnością jako pracownik hurtowni w Radomiu.
Poza tym brak finezyjnego śmiechu we wpisie demaskuje lewackiego podszywacza.

Guzik możesz udowodnić!!! Nawet nie możesz udowodnić, że Maciej ma w Radomiu hurtownię i sprzedaje dmuchawy, bo nie jesteś w stanie podać adresu tej hurtowni!!! Możesz oczywiście zmyślić jakiś adres, ale każde IQ wtedy bez probemu sprawdzi w wyszukiwarkach, że w Radomiu pod podanym adresem nie ma hurtowni Macieja!

Ale żałosne - reklamują jakąś mityczną hurtownię Macieja, nie będąc w stanie podać jej adresu!!! Guzik taka reklama jest warta!!!
odpowiedź
User
trójkowicz
Zasięg Trójka ma największy, ale słuchalność coraz mniejszą.
odpowiedź
User
uczulony na majorsów
Zasięg Trójka ma największy, ale słuchalność coraz mniejszą.

Walić słuchalność. Wolałbym Trójkę, która ma 3% słuchalności, ale jest pozbawiona playlisty (nieudolnie udającej oprawę muzyczną), promowywiadów i robienia z dziennikarzy prezenterów płyt tygodnia, którzy miesiącami katują te same płyty. To przykre, że amatorskie rozgłośnie internetowe prezentują o wiele wyższy poziom muzyczny od TrUjki. W TrUjce ciekawej i mniej znanej muzyki, pochodzącej z mniejszych wytwórni, można posłuchać już tylko głęboką nocą (choć nawet tam coraz mniej jest godnych uwagi audycji). Dzień od wielu lat należy do promosów. Jeżeli jakaś płyta sponsorowana przez majorsów z największych wytwórni załapie się na patronat w TrUjce, to będzie mielona przez wiele miesięcy, co w praktyce oznacza między innymi single jako piosenki dnia, piosenki dnia jako propozycje w zestawie do Listy Przebojów, piosenki dnia jako utwory nadobecne na playliście (miesiącami), kilka promowywiadów z muzykiem, koncert w Studio im. A. Osieckiej, przeginanie pały z promocją płyty i artysty w kilku audycjach pseudoautorskich. "Najbardziej misyjne radio wśród rozgłośni komercyjnych" nie przejmuje się żadną krytyką ze strony wymagających słuchaczy. Ważniejsi są "fajnosłuchacze", bo skoro dadzą sobie wciskać kit w postaci audycji pseudoautorskich, to równie dobrze dadzą sobie wcisnąć reklamy tabletek na swędzenie tyłka i inne takie. Biznes się kręci, kasa się zgadza i gra gitara. Krytykanci w końcu nie wytrzymają i odejdą. Zostaną sami "fajnosłuchacze". Będzie jeszcze więcej playlisty, jeszcze więcej porannych cykli pokroju "Bowie co się zowie", jeszcze więcej dętych promowywiadów i zapętleń wokół promowanych płyt w audycjach pseudoautorskich i jeszcze więcej promowania kilku festiwali i całorocznego jarania się trasą koncertową z przewidywalnym składem muzyków, marginalizując przy tym wiele innych wartościowych imprez muzycznych. Najgorsze jest to, że poziom innych rozgłośni radiowych w Polsce (na czele z RMF i ZET) jest na tyle niski, że na ich tle nawet TrUjka czasami Trójką się wydaje. Ale tylko się wydaje. Bo jest TrUjką i straciłem już nadzieję, że to się kiedyś zmieni. Stary, dobry Program III zaczął się kończyć po odwołaniu Piotra Kaczkowskiego ze stanowiska dyrektora w czerwcu 2000 roku. Od 18 lat jest już tylko zjazd po równi pohyłej i końca nie widać.
odpowiedź