„Przekrój” udostępnia w internecie swoje archiwalne wydania
W serwisie internetowym kwartalnika „Przekrój” pojawiło się archiwum obejmujące numery pisma z lat 1945-2000. Redakcja przygotowała archiwum we współpracy ze studiem Huncwot.
W archiwum na Przekroj.pl dostępny jest prawie 3 tys. numerów pisma (ukazującego się wtedy jako tygodnik) od debiutu rynkowego w kwietniu 1945 roku do 2000 roku. Można je przeglądać w formie skanów wszystkich stron.
Kolejne, nowsze wydania mają być sukcesywnie udostępniane.
- Archiwum „Przekroju” to m.in. źródło wiedzy o obyczajach, stylu życia i sposobie myślenia w powojennej Polsce. Myślę, że archiwum znajdzie również wielu fanów ze względu na jego legendarny charakter. Bez końca bowiem można przeczesywać w nim kultowe rubryki, przyjrzeć się modzie minionego półwiecza i odkrywać perły, takie jak skandalizująca opowieść z lat 50. o spotkaniu Witolda Gombrowicza z Izabelą „Czajką” Stachowicz - wylicza Katarzyna Tyszkiewicz-Borawska, sekretarz redakcji Przekroj.pl.
W archiwum działa wyszukiwarka, można też przeglądać osobno najpopularniejsze rubryki.
Dział został przygotowany przez redakcję „Przekroju” (odpowiadają za to Marta Wardin, Katarzyna Tyszkiewicz-Borawska oraz Tomasz Wichrowski) we współpracy ze studiem Huncwot.
„Przekrój” jako kwartalnik pojawił się w sprzedaży rok temu, obecnie dostępny jest jego piąty numer. Wiosną br. uruchomiono w nowej wersji serwis Przekroj.pl.
Dołącz do dyskusji: „Przekrój” udostępnia w internecie swoje archiwalne wydania